Podróż przez Dolinę Baryczy 2015

Lokalizacja

Organizator

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Twardogórze

Twardogóra
Anna Rydzyk
Email: bibdzieci@go2.pl
71 315 80 17

Opis wydarzenia

2015-10-07 10:00:00

Wydarzenie artystyczne i towarzyskie!

Finał konkursu fotograficznego połączony z wręczeniem nagród laureatom i oficjalnym otwarciem wystawy pokonkursowej.

Konkurs skierowany jest do fotoamatorów z gminy Twardogóra. Lubisz fotografować i często słyszysz, że robisz to dobrze? Weź udział i pokaż innym swój talent!

 

Regulamin konkursu znajduje się na stronie: www.biblioteka.twardogora.pl oraz na profilu Facebook Biblioteki.

 

Wszyscy chętni, którzy wyrażą chęć udziału w konkursie, zobowiązani są dostarczyć swoje prace do 20.09. do siedziby Biblioteki publicznej w Twardogórze.

Relacja z wydarzenia

                W środę 7 października br. odbyło się w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy uroczyste otwarcie pokonkursowej wystawy fotograficznej „Podróż przez Dolinę Baryczy”, połączone z rozdaniem nagród laureatom. Konkurs i wystawa były jednym z elementów Dni Karpia 2015.

                Na konkurs wpłynęło 161 zdjęć od 36 fotoamatorów z terenu miasta i gminy Twardogóra. Oceny prac dokonało jury konkursowe w składzie: Andrzej Głowacz, Michał Hliwa, Patryk Rybka i Marcin Wrześniacki.

Panowie przyznali w kategorii dzieci: pierwszą nagrodę Maciejowi Barszczykowi, drugą Pawłowi Bednarskiemu, trzecią Wiktorowi Bednarskiemu z Grabowna Wielkiego, natomiast wyróżnienie Zuzannie Pietrzykowskiej z Twardogóry.

W kategorii młodzieży pierwsza nagroda przypadła Natalii Pietrzak z Goszcza, druga ex-aequo Wiktorii Okrutnej z Grabowna Małego i Marii Kuczyńskiej z Twardogóry, trzecia Kirze Kirchmann z Goszcza , a wyróżnienia Krzysztofowi Bednarskiemu z Grabowna Wielkiego i Aleksandrze Lorek z Sądrożyc.

W kategorii dorosłych pierwszą nagrodę zdobył Mariusz Zieliński, drugą Bożena Hołubka, a wyróżnienia Jadwiga Dulska i Waldemar Nowaczyk, wszyscy z Twardogóry.

                W środowej uroczystości wzięli udział, obok laureatów, burmistrz Miasta i Gminy Twardogóra Zbigniew Potyrała, wiceburmistrz Ryszard Gąsior oraz panowie Andrzej Głowacz i Marcin Wrześniacki. Burmistrzowie wręczali laureatom i uczestnikom konkursu nagrody, wyróżnienia, dyplomy i gadżety za udział w konkursie. Fundatorami nagród byli: Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Doliny Baryczy”, Burmistrz Miasta i Gminy Twardogóra Zbigniew Potyrała oraz Biblioteka Publiczna w Twardogórze.

                Wystawę „Podróż przez Dolinę Baryczy” można oglądać w bibliotece  do końca października w godzinach pracy placówki.

 

                                                                                                                                             (abc)