Poznajemy walory Parku Krajobrazowego Dolina Baryczy 2015

Lokalizacja

Organizator

Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych

Centrum Bioróżnorodności w Miliczu
Milicz Kolejowa 10
Cezary Tajer
Email: wroclaw@dzpk.pl
509 760 981

Opis wydarzenia

2015-10-10 10:00:00

Od dawna pragniesz poznać walory turystyczne regionu Doliny Baryczy?

Wybierz się na krajoznawczą wycieczkę autokarową!

To propozycja dla wszystkich lubiących zorganizowane zwiedzanie. Dotrzemy w różne charakterystyczne miejsca regionu, odwiedzimy m.in.: Kompleks Stawno-Stawy, wieżę birdwatchingową Grabownica, wiatrak Duchowo, Zespół Pałacowo-Parkowy w Miliczu oraz ścieżkę przyrodniczą, gdzie udamy się na relaksujący spacer.

 

Udział w wycieczce jest bezpłatny.

Liczba uczestników ograniczona: 40 osób (decyduje kolejność zgłoszeń).

 

Chęć udziału należy zgłosić u organizatora wydarzenia do 11.09.

Relacja z wydarzenia

POZNAJEMY WALORY PARKU KRAJOBRAZOWEGO „DOLINA BARYCZY”

WYCIECZKA AUTOKAROWA 10 PAŹDZIERNIKA

 

 

W sobotę, 10 października, odbyła się, zorganizowana przez Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych, wycieczka autokarowa po Dolinie Baryczy. W wydarzeniu udział wzięła 55 osobowa grupa emerytów i rencistów ze związku Emerytów i Rencistów w Twardogórze. Program wycieczki obejmował prezentację gościom walorów historycznych oraz przyrodniczo-krajobrazowych Parku Krajobrazowego „Dolina Baryczy”.

 

Wycieczka rozpoczęła się od przejazdu z Twardogóry do Postolina, gdzie uczestnicy mogli zapoznać się z historią wsi oraz zwiedzić zabytkowy kościół z 1898 roku, po którym oprowadzała wieloletnia mieszkanka tej miejscowości – pani Wanda Żyto. Kolejnym punktem programu był spacer po zespole pałacowo-parkowym w Miliczu, w trakcie którego pracownik DZPK, Leszek Matacz, przekazał uczestnikom wiedzę o uwarunkowaniach przyrodniczo-kulturowych funkcjonowania tego miejsca. Przed zamówionym w restauracji „Nad Zalewem” posiłkiem twardogórscy seniorzy otrzymali możliwość zwiedzenia wiatraka w Duchowie wraz z Domem Młynarza. Ponadto w Centrum Bioróżnorodności Doliny Baryczy został wyświetlony film pt. „Rytmy natury w Dolinie Baryczy” autorstwa Saturniny i Artura Homanów. Po obiedzie trasa wycieczki obrała kierunek na wschód od Milicza. Po krótkiej wizycie na cmentarzu ewangelickim w Grabownicy uczestnicy dotarli pod wieżę obserwacyjną nad stawem Grabownica, z której, korzystając z lunety obserwacyjnej, prowadzili obserwacje ptaków, wśród których największe zainteresowanie wzbudził bielik.

Zwieńczeniem sześciogodzinnej wycieczki było ognisko przygotowane przez pracowników DZPK – Leszka Matacza i Zdzisława Rogowskiego.

 

Oprac. Leszek Matacz