Rowerem na karpiową biesiadę do stanicy Biały Daniel 2014

Lokalizacja

Organizator

Urząd Gminy Sośnie, lokalne stowarzyszenia

Sośnie Wrocławska 2 (rajd), Stanica „Biały Daniel” (biesiada rybna)
Arleta Orłowska
Email: o_2005@op.pl
695 673 082

Opis wydarzenia

2014-09-06 10:00:00

Otwarty rajd rowerowy o dwóch stopniach trudności – do wyboru trasa licząca 20 i 10 km. Rozpoczęcie o godz. 10.00, przy mobilnym punkcie naprawy rowerów (ul. Wielkopolska 2, Sośnie).

Rajd pozwoli uczestnikom na poznanie bogactwa przyrodniczego Doliny Baryczy. Udział bezpłatny, organizator nie zapewnia rowerów. Meta rajdu znajduje się przy stanicy „Biały Daniel” zmodernizowanej dzięki środkom pozyskanym z PO Ryby 2007-2013. O godz. 16.00 wspólna biesiada rybna.

Relacja z wydarzenia

Ponad sto osób wzięło udział w sobotnim Rowerowym Rajdzie, który odbył się w gminie Sośnie. Oprócz satysfakcji z aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu uczestnicy otrzymali też po rajdzie medale i nagrody. Wyprawę zorganizowało Stowarzyszenie Przyjazne Otoczenie i Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Miejscowości Chojnik i Kuźnica Kącka.

Uczestnicy rajdu przejechali przez takie miejscowości, jak: Cieszyn i Janisławice, aż do miejscowości Moja Wola, gdzie była meta rajdu. Tam oprócz ciekawych zabaw czekały na nich medale i nagrody. Rajd zorganizowano w ramach Dni Karpia. Dlatego nie mogło tu zabraknąć tej wyśmienitej ryby - w ilości 50 kilogramów:). Dla wszystkich dzieci naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim Witold Kolęda przekazał dodatkowe nagrody w postaci odblaskowych czapeczek i breloczków. Patronat nad rajdem sprawowało Nadleśnictwo Antonin  i Gmina Sośnie, Imprezę wsparli:  Woseba, Górecznik, Campus Domasławice.

Partnerzy

Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Doliny Baryczy"