Dni przyrody w sercu stawów 2014

Lokalizacja

Organizator

Urząd Miejski w Miliczu

Teren przy SP w Nowym Zamku i ścieżka dydaktyczna „W krainie stawów” na odcinku Nowy Zamek – Godnowa
Nowy Zamek
Magdalena Fortuniak
Email: m.fortuniak@milicz.pl
515 276 315
www.milicz.pl

Opis wydarzenia

2014-09-20 13:00:00

19 września

Druga edycja  imprezy edukacyjnej „Dni przyrody w sercu stawów” jest skierowana do uczniów wszystkich szkół podstawowych i gimnazjalnych w gminie Milicz. Tym razem odbywa się ona w SP w Nowym Zamku, przy ścieżce przyrodniczej „W krainie Stawów”, której fragment od szkoły do stawów Gadzinowych będzie w tym roku  remontowany przez gminę Milicz m.in. ze środków PROW, pozyskanych w konkursie LGD w ramach wdrażania LSR. W ramach imprezy edukacyjnej przewidziano grę terenową, warsztaty „Drzewa wokół nas”, przeprowadzone przez Fundację Eko-Rozwoju, warsztaty i gry edukacyjne, wystawy.

20 września

Festyn rodzinny połączony z obserwacją ptaków, która rozpocznie się o godz. 13.00(wymagane wcześniejsze zgłoszenie u organizatora wydarzenia, sprzęt optyczny we własnym zakresie), o godz. 14.00 zaplanowano bieg baryczan po grobli, w którym udział mogą wziąć wszyscy chętni, brak konieczności wcześniejszego zgłoszenia. Od godz. 15 rozpocznie się festyn „Na ryby – na grzyby”: zabawy, konkursy i zawody związane z bogactwem Doliny Baryczy – rybami naszych stawów i grzybami naszych lasów. Wieczorem (rozpoczęcie o godz. 19.00) organizatorzy zaplanowali projekcję filmów w ramach III Milickiego Festiwalu Filmowego.

 

Relacja z wydarzenia

Rodzinny festyn z Nowym Zamku nie zgromadził tłumów, ale dzieci, które wraz z rodzicami przybyły na teren SP w Nowym Zamku w sobotę 20 września, miały zapewnionych wiele atrakcji dzięki animatorom z firmy Watra. Były dmuchane zamki, przedstawienie o superbohaterze, pokazy gigantycznych baniek mydlanych, malowanie twarzy i liczne konkursy, których tematem były ryby i grzyby. Rodzicom czas umilały: zespół Afekt i pyszna kuchnia restauracji "W Starym Młynie". Zabawa dzieci trwała do zmroku - momentu gdy rozpoczął się przegląd filmów nadesłanych na konkurs "Człowiek w krainie ptaków" w ramach III Milickiego Festiwalu Filmowego. Widzowie zasiedli w leżakach, a pozostali uczestnicy festynu oglądali filmy, siedząc pod namiotem i degustując potrawy z karpia oraz zupy - rybną i grzybową.
W głosowaniu publiczności wzięły udział 53 osoby, z czego 34 zagłosowały na film "Harmonia" miliczanina Adriana Jurkowskiego. Nagroda publiczności została wręczona w niedzielę 21 września na milickim Rynku. Organizatorami festiwalu byli: Ośrodek Kultury w Miliczu, Gmina Milicz i LKP "Lasy Doliny Baryczy"

Partnerzy

Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Doliny Baryczy"

Fundacja Eko Rozwoju

Stowarzyszenie na Rzecz Edukacji w Dolinie Baryczy

Stacja ornitologiczna UWr.

LKP „Lasy Doliny Baryczy”

OSiR sp. z o.o.

Ośrodek Kultury w Miliczu

DZPK

Fundacja Pro EkoFoto