III Milicki Festiwal Filmowy 2014

Lokalizacja

Organizator

Ośrodek Kultury w Miliczu

teren przy SP w Nowym Zamku, milicki rynek
Milicz
Edyta Jachimowska
Email: kulturamilicka@o2.pl
71 384 11 24

Opis wydarzenia

2014-09-20 19:00:00

sobota - godz. 19.00; teren przy SP w Nowym Zamku – pokazy filmów przyrodniczych.

Niedziela - godz. 19.00; milicki Rynek – prezentacja filmów nadesłanych na konkurs „Człowiek w krainie ptaków” – rozstrzygnięcie konkursu, spotkanie z Arturem Homanem i jego najnowszym filmem „Sekretne życie drzew”.

Tegoroczna edycja Milickiego Festiwalu Filmowego „Człowiek w harmonii z naturą” odbywa się pod hasłem „Człowiek w krainie ptaków”. W ramach festiwalu odbędzie się spotkanie z Arturem Homanem – autorem filmu „Sekretne życie drzew”, będą również  – jak w poprzednich edycjach – pokazy niezwykłych filmów przyrodniczych, warsztaty filmowe oraz pokaz filmów nadesłanych na konkurs „Człowiek w krainie ptaków”.

Relacja z wydarzenia

Finał III Milickiego Festiwalu Filmowego odbył się w niedziele 21 września na milickim Rynku, a towarzyszył mu pokaz najnowszego filmu Artura Homana - "Kraina Tysiąca Bocianów".Publiczność, wśród której znaleźli się: burmistrz gminy Milicz Paweł Wybierała, wiceburmistrzHenryka Skrzynecka, zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Milicz Bernadeta Mikołajczak,Ewald Ranoszek i gość specjalny – Artur Homan, powitały dyrektor Ośrodka Kultury Edyta Jachimowska i odpowiedzialna za promocje gminy Milicz Magdalena Fortuniak. Werdykt jury w składzie: Edyta Jachimowska (przewodnicząca), Wojciech Szyrner z Nadleśnictwa Milicz, dyrektor Biblioteki Publicznej w Miliczu Marlena Grodzińska, Magdalena Fortuniak z Urzędu Miejskiego w Miliczu i redaktor Tygodnika Milickiego Dawid Wojciechowski odczytała przewodnicząca jury.

 

 

Po wręczeniu nagród i upominków dla uczestników konkursu publiczność mogła powitać brawami wybitnego realizatora filmów przyrodniczych Artura Homana – autora „Rytmów natury w Dolinie Baryczy”. Zaprezentował on swój najnowszy film „Kraina Tysiąca Bocianów”, który dostarczył milickiej publiczności wielu wzruszeń i przeżyć estetycznych. Niezwykłe ujęcia bocianów, podpatrywanych od przylotów do odlotów, realizowane były przez dwa lata w małej wiosce Żywkowo na Warmii i Mazurach, gdzie żyje 30 osób i… 80 bocianów. Muzykę do filmu skomponował wybitny polski kompozytor Michał Lorenc, co w połączeniu z przepięknymi ujęciami przyrody stanowi prawdziwą estetyczną ucztę dla miłośników natury.


Partnerzy

Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Doliny Baryczy"

Gmina Milicz

LKP Lasy Doliny Baryczy

Fundacja EkoRozwoju