Kajakiem na karpia! 16.09.17

Lokalizacja

Organizator

Usługi turystyczno-sportowe w Dolinie Baryczy BG SportsRent Beata Bienias

Stary młyn nad rzeką Młynówka Sułowsko-Radziądzka
Sułów Kolejowa
Beata Bienias
Email: beataglowacz@wp.pl
603 976 169
http://www.bgsportsrent.pl/

Opis wydarzenia

2017-09-16 09:00:00

Wydarzenie dla tych, którzy chcą aktywnie spędzić czas w Dolinie Baryczy, skosztować karpia milickiego oraz napawać się ciszą i niezwykłością przyrody. Młynówką Sułowsko-Radziądzką spływamy kajakami ze Sułowa do Rudy Sułowskiej. W Gospodarstwie Agroturystycznym Głowaczówka czeka nas degustacja smażonego karpia z ziemniaczkami i surówką. Na wodzie spędzimy ok. 2 godz. (długość trasy ok. 7 km), a podczas przeprawy przewodnik opowie nam o Dolinie Baryczy. LICZBA MIEJSC: w ramach jednego spływu – 18 osób (łącznie 54 osoby), KOSZT: 55 zł/os.

Wejściówki
Konieczność wykupienia wejściówki
Udział płatny/ bezpłatny
Udział płatny
Koszt udziału
55,00 zł
Możliwość noclegu
Tak
Ważne informacje
Godziny rozpoczęcia spływów: 9:00, 12:00, 15:00. Maksymalna ilość uczestników na jedną godzinę - 18 osób
Grupa odbiorców
Ogólnodostępne

Atrakcje

- przewodnik

- obiad (smażony karp, ziemniaki i surówka)

Relacja z wydarzenia

Sobota 16 września 2017 roku to dzień, w którym odbyły się spływy kajakowe "Kajakiem na karpia!" w ramach cyklu imprez Dni Karpia 2017. Do ostatniego dnia pogoda nie rozpieszczała nas, jednak na szczęście okazała się łaskawa i można śmiało powiedzieć, że dopisała! Było ciepło i nawet delikatna mżawka nie odstraszyła Uczestników, bo ekipy kajakowe stawiły się w komplecie :)

Wydarzenie to , jak co roku cieszyło się ogromnym zainteresowaniem - odbyły się aż 3 spływy rzeką Młynówką Sułowsko-Radziądzką o godzinie 9:00, 12:00 oraz 15:00.

Spływy rozpoczynały się w Sułowie przy Młynie na ulicy Kolejowej, kończyły natomiast w Rudzie Sułowskiej, gdzie na kajakarzy czekał już w Gospodarstwie Agroturystycznym Głowaczówka pyszny karp smażony w zestawie
z ziemniaczkami i surówką.

Podczas spływu kajakarzom towarzyszył wykwalifikowany ratownik - Pan Wojciech Szczepaniak, który dbał o bezpieczeństwo Uczestników, jak również opowiadał o Dolinie Baryczy, Stawach Milickich i atrakcjach naszego pięknego obszaru.

Po atrakcyjnym w walory przyrodnicze i emocjonującym, dzięki powalonym na trasie drzewom spływie, kajakarze dopływali do Rudy Sułowskiej uśmiechnięci
i zadowoleni. A pyszny i syty obiad przyczynił się do jeszcze szerszego uśmiechu i zapełnienia brzuszków :)

Po obiedzie każdy z uczestników otrzymał bilet Dni Karpia 2017, na podstawie  którego mógł wybrać sobie upominek wraz informatorem dotyczącym dalszych wydarzeń w ramach cyklu Dni Karpia 2017.

Jeszcze raz dziękujemy serdecznie wszystkim za zainteresowanie wydarzeniem
i uczestnictwo :)