Drzewa z Doliny Baryczy w barwach czterech pór roku – konkurs fotograficzny 06.10.17

Lokalizacja

Organizator

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Twardogóra

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Twardogóra
Twardogóra Wielkopolska 11
Anna Rydzyk
Email: bibdzieci@go2.pl
71 315 80 17
http://biblioteka.twardogora.net/

Opis wydarzenia

2017-10-06 16:30:00

Ogłoszony jesienią 2016 roku konkurs fotograficzny adresowany jest do fotoamatorów z terenu gminy Twardogóra. Warunkiem uczestnictwa w rywalizacji jest wykonanie, w ciągu roku kalendarzowego, 4 fotografii przedstawiających drzewa z Doliny Baryczy i dostarczenie do 16.09.2017 prac w formacie 13x18 cm do Biblioteki Publicznej w Twardogórze. W konkursie mogą wziąć udział dzieci od 4. lat  LICZBA MIEJSC: nieograniczona, KOSZT: udział bezpłatny.

Relacja z wydarzenia

 W piątek 6 października br. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy im. Władysława Stanisława Reymonta w Twardogórze miało miejsce uroczyste otwarcie wystawy pokonkursowej „Drzewa z Doliny Baryczy w barwach czterech pór roku” połączone z rozdaniem nagród laureatom. Konkurs i wystawa były wydarzeniem edukacyjnym Dni Karpia 2017. Swoim honorowym patronatem wydarzenie to objął Burmistrz Miasta i Gminy Twardogóra Zbigniew Potyrała, który ufundował pierwsze nagrody w trzech kategoriach konkursowych.
 13 fotoamatorów z gminy Twardogóra zgłosiło na konkurs 64 fotografie. Prace oceniało jury w składzie: Emil Koch, Patryk Rybka i Marcin Wrześniacki, które w kategorii dzieci przyznało I nagrodę Burmistrza Oliwii Dudycz z Twardogóry, a wyróżnienia Zuzannie Pietrzykowskiej i Magdalenie Pietrzykowskiej z Twardogóry oraz Wiktorowi Czerniawskiemu z Olszówki, w kategorii młodzieży I nagrodę Burmistrza Małgorzacie Żebrackiej z Twardogóry, natomiast w kategorii dorosłych I nagrodę Burmistrza Bożenie Hołubce z Twardogóry, II nagrodę ex-aequo Iwonie Jędryczko z Twardogóry i Tadeuszowi Ostrowiczowi z Moszyc, a wyróżnienie Mariuszowi Zielińskiemu z Twardogóry.
 Nagrody i wyróżnienia laureaci odbierali z rąk burmistrza Ryszarda Gąsiora. Uczestnicy spotkania wypełnili również MINIankiety Dni Karpia 2017 i dzięki temu wzięli udział w losowaniu gadżetów. Szczęśliwe losy z urny wyciągnęły najmłodsze uczestniczki imprezy Olga Czerniawska i Magdalena Pietrzykowska. Komplety gadżetów wylosowali: Bożena Hołubka, Marzena Czerniawska i Tadeusz Ostrowicz, a tak zwane „czarne konie”, czyli czarne breloczki z karpiami: Magdalena Pietrzykowska, Anna Pietrzykowska i Wiktor Czerniawski.
Uczestnicy spotkania wysunęli również swoje propozycje tematów przyszłorocznych konkursów fotograficznych, których organizatorem będzie Biblioteka Publiczne w Twardogórze.
          (abc)

Partnerzy

Zagroda Grabownica