Noc w Pałacu Maltzanów 22.10.17

Lokalizacja

Organizator

Technikum Leśne w Miliczu

Technikum Leśne
Milicz Kasztelańska 1
Maria Dziedzic, Jolanta Cwenar
Email: maryla.dziedzic@interia.pl, jotcwenar@o2.pl
509 696 034, 662 299 178
http://www.tlmilicz.pl/

Opis wydarzenia

2017-10-22 18:00:00

Niepowtarzalna okazja do zwiedzenia pałacu będącego niegdyś siedzibą rodu Maltzanów.  Sala balowa, gabinet owalny, amfilada komnat i pokoi oraz dziedziniec wewnętrzny będą tłem dla opowieści o dziejach rodu związanego z Doliną Baryczy przez kilka stuleci.  Niedostępne na co dzień  drzwi poprowadzą cię do niezwykłego miejsca, w którym usłyszysz legendę o zaginionym sznurze pereł...  Zgłoszenia u Organizatora do 20.10.2017 r. LICZBA MIEJSC: 2 grupy po 30 osób, KOSZT: wstęp bezpłatny (dzieci tylko od 13. lat).

 

Relacja z wydarzenia

Pałac Maltzanów otworzył swe podwoje w niedzielę wieczorem. Uczestnicy Dni Karpia zgromadzeni na dziedzińcu honorowym zostali powitani przez uczniów Technikum Leśnego, którzy wystąpili w rolach przewodników.  Goście "Nocy w pałacu Maltzanów" mieli okazję  zwiedzić pałacowe wnętrza,  zobaczyć ciekawe pod względem architektonicznym miejsca, zostali zapoznani z  historią dawnych właścicieli:  rodów Kurtzbachów i Maltzanów.  W programie zwiedzania znalazły się m. in.:  kompleks pałacowy oglądany z perspektywy dziedzińca honorowego, sień pałacowa z główną klatką schodową, dziedziniec herbowy, pałacowe wnętrza: sala balowa, dawne apartamenty hrabiego i hrabiny, pałacowa jadalnia. Zwiedzający  wysłuchali  legendy o zaginionym sznurze pereł oraz opisu Wigilii, będącego  fragmentem wspomnień Marii von Maltzan z dzieciństwa spędzonego w Miliczu. W sali balowej obecnej auli szkolnej, uczestnicy wydarzenia  mogli podziwiać  wystawę trofeów myśliwskich, która dzień wcześniej zagościła w murach pałacu jako jedna z atrakcji przygotowanej przez Lasy Państwowe imprezy edukacyjno-promocyjnej z okazji Święta Lasów Milickich.
Na zakończenie osoby uczestniczące w zwiedzaniu wypełniły ankietki i  wzięły udział w  losowaniu nagród - gadżetów, które zostały przydzielone przez organizatora Dni Karpia 2017.  
Noc w pałacu Maltzanów jako wydarzenie spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem przez osoby zwiedzające nasz pałac.

Partnerzy

Restauracja "Nasza Karczma"