Święto Sadów 24.09.17

Lokalizacja

Organizator

Centrum Edukacyjno- Turystyczno- Sportowe w Krośnicach

plac przy OSP
Wierzchowice Sadownicza
Ewa Kałka
Email: bpkrosnice3@wp.pl
71 38 46 045
http://www.krosnice.pl/

Opis wydarzenia

2017-09-24 13:00:00

Święto Sadów jest kontynuacją obchodów Święta Jabłoni. Inicjatorem obchodów święta jest grupa sadowników z Wierzchowic i okolicznych wsi. To dla nich czas podsumowania plonów. Wydarzenie ma charakter regionalny i co roku ściąga coraz więcej uczestników. Część artystyczna jest bogata w występy lokalnych zespołów oraz tych znanych w całym kraju. Na licznych stoiskach okoliczni sadownicy, wikliniarze i pszczelarze prezentują owoce swoje pracy. LICZBA MIEJSC: nieograniczona, KOSZT: wstęp wolny (płatne tylko produkty na stoiskach).

Relacja z wydarzenia

 Jubileuszowe XX Święto Sadów w Wierzchowicach rozpoczęło się ja co roku od Mszy Świętej dziękczynnej w kościele parafialnym pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Wierzchowicach. Maszę Świętą odprawił proboszcz parafii ks. Henryk Matuszak wspólnie z proboszczem parafii p.w. Wniebowzięcia NMP w Bukowicach.
Następnie korowód przeszedł na plac koło remizy OSP gdzie nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy. Na scenie zaprezentowały się lokalne zespoły: Pierścienie i Pierstniczanie z Pierstnicy, chór Ballada z Bukowic, Młode Talenty z Centrum Edukacyjnego "Twórczo", grupa Hip-Hop Wystąpiły również dzieci z Zespołu Szkół w Krośnicach. W Święcie Sadów uczestniczyła również Orkiestra Dęta z Sośni w gminie Odolanów, dając także oprawę muzyczną podczas wcześniejszej Mszy Św. Gwiazdą wieczoru był zespół Grey Fruit z Wrocławia.
Ponadto rozlosowano także gadżety ufundowane przez Stowarzyszenie Partnerstwo Dla Doliny Baryczy. Wcześniej uczestnicy wydarzenia wypełniali specjalnie przygotowane ankiety, w których oceniali przede wszystkim poziom przygotowania tego jubileuszowego wydarzenia.   
Na przygotowanych stoiskach można było zakupić owoce, ciasta i krzewy, produkty pszczelarskie i rękodzieło. Odbyła się jak co roku degustacja lokalnego przysmaku "Jabłko w cieście".
Dla dzieci przygotowano specjalną strefę zabaw.
Zabawa przy muzyce zespołu Sensor trwała do późnych godzin wieczornych.
Imprezę zorganizował CETS w Krośnicach, Urząd Gminy Krośnice i Sadownicy.
Fot. Joanna Wietrzyńska