Edukacja nad Stawami - OFERTA STAŁA W CZASIE TRWANIA DNI KARPIA 01-30.10.17

Lokalizacja

Organizator

Centrum Edukacyjno-Turystyczno-Sportowe w Krośnicach

Centrum Edukacyjno-Turystyczno-Sportowe w Krośnicach
Krośnice Sanatoryjna 19
Milena Imiłowska
Email: Milena Imiłowska
71 38 46 040
http://www.krosnice.pl/

Opis wydarzenia

2017-10-01 00:00:00

Zajęcia edukacyjne prowadzone przez wykwalifikowanych edukatorów, specjalistów fauny i flory Doliny Baryczy, na ścieżce przyrodniczej wokół stawów krośnickich. Doskonała propozycja dla szkół i przedszkoli, zajęcia urozmaicają profesjonalne pomoce dydaktyczne, które powstały dzięki programowi EDUKACJA dla Doliny Baryczy. LICZBA MIEJSC: nieograniczona, konieczność zgłoszeń, udział bezpłatny. TERMIN: październik

Relacja z wydarzenia

Dnia 23 października 2017 nad stawem Emilia w Żeleźnikach odbyło się wydarzenie „Edukacja nad stawami” zorganizowane przez Ośrodek Edukacji Ekologicznej działający przy CETS w Krośnicach w ramach Dni Karpia 2017.
Na miejsce odłowów stawili się uczniowie ze szkół z Długołęki i Wrocławia. Po przybyciu na miejsce na dzieci czekały lornetki, dzięki którym można było obserwować licznie zgromadzone ptaki. Justyna Bieroń i Maciej Kowalski- edukatorzy współpracujący z OEE opowiadali o bogactwie fauny i flory Doliny Baryczy, a także o historii i sposobie hodowli karpia. Następnie uczestnicy mogli zobaczyć w jaki sposób dokonuje się odłowu oraz jak wygląda sortowanie ryb, które następnie przewożone są do magazynów. Dużą atrakcją była prezentacja odławianych gatunków ryb.
Na zakończenie na dzieci czekały drożdżówki z krośnickiej piekarni oraz gorąca herbata z sokiem malinowym.