Zawody wędkarskie o puchar Złotego Karpia 23.09.17

Lokalizacja

Organizator

Gminny Ośrodek Kultury w Przygodzicach, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Przygodzic, Rada Gminna Zrzeszenia LZS w Przygodzicach

Akwen wodny Glinianka
Przygodzice Ceglana
Zenon Walczak
Email: gokp@osw.pl
602 713 579

Opis wydarzenia

2017-09-23 09:00:00

Sprawdź swe wędkarskie umiejętności w pięknym otoczeniu i w atmosferze pełnej wielkopolskiej gościnności. Spławikowe zawody wędkarskie dla wszystkich miłośników wędkarstwa – dzieci, młodzieży i dorosłych (nie jest wymagane pozwolenie PZW, dzieci tylko pod opieką dorosłych). Zgłoszenie tel. 62 59 27 011. LICZBA MIEJSC: 20, KOSZT: wstęp wolny. 

Relacja z wydarzenia

W bardzo pochmurną i ulewną sobotę 23 września b.r. na stawie „Glinianka” w Przygodzicach odbyły się zawody wędkarskie o puchar „Złotego Karpia” zorganizowane w ramach Dni Karpia w Dolinie Baryczy. W zmaganiach tych uczestniczyło 17 wędkarzy z całego regionu. Mimo, że pogoda nie dopisywała, to zawodnicy dzielnie i wytrwale rywalizowali w tej cyklicznej i bardzo lubianej imprezie. Zawody wygrał Marcin Brdęk, a kolejne miejsca zajęli Tomasz Jeziorek, Gabriela Dzbik, Władysław Szczypkowski, Przemysław Stawik, Maciej Sroka i kolejno inni wędkarze. Po rywalizacji na wszystkich uczestników czekała smaczna zupa rybna, kiełbaska z grilla, statuetki, medale i prezenty ufundowane przez organizatorów, tj. Gminny Ośrodek Kultury w Przygodzicach, Ludowe Zespoły Sportowe, Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Doliny Baryczy” i lokalne Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Przygodzic. Ciekawostką jest fakt przypadkowego złowienia przez Macieja Srokę raka pręgowanego, co potwierdza fakt, że woda w stawie jest czysta. Dodatkowo dla najmłodszych zorganizowano łowienie ryb na sucho, a całości towarzyszyła miła i przyjacielska atmosfera.