Hubertowiny – galopem po karpia 2014

Lokalizacja

Organizator

Stowarzyszenie agroturystyczne „W Siodle”, Ośrodek Jeździecki Jurand

Przygodziczki, boisko
Przygodziczki
Jerzy Kątny
Email: jerzykatny@gmail.com
600 897 036
www.wtk-jurand.prv.pl

Opis wydarzenia

2014-09-28 14:00:00

 

Wydarzenie dla miłośników jazdy konnej połączone z galopem po karpia na dobre wpisało się w coroczny kalendarz Dni Karpia. W programie nie tylko tradycyjna pogoń za lisem, wielobój dla jeźdźców i zaprzęgów, jazda wierzchem i bryczką, a na koniec zabawa taneczna ale także wyścig „galopem po karpia”, na mecie którego pyszne dania lokalnej kuchni rybnej.Relacja z wydarzenia

 

Jak zwykle imprezie galopem po karpia towarzyszył rajd samochodów terenowych zakończony pokazowym przejazdem na docinku specjalnym gdzie odbywały się Hubertowiny.

 Główną atrakcją dla publiczności był pokaz układania konia przez Klaudie Fitę z Międzyborza. Tym razem Hubertowiny rozpoczęły się od przejazdu zaprzęgów konnych i jeźdźców po szlaku konnym przebiegającym przez leśnictwo Klady. Królem pogoni za lisem został Mateusz Walas na koniu Agara z Ośrodka Jeździeckiego Jurand. Wyścig Galopem po Karpia wygrał Karol Wodniczak z Nabyszyc. W powożeniu po raz kolejny  w brawurowo zwyciężyła załoga z Potaszni Łukasz Banasiak oraz Michał Trawiński.  

Zupę z karpia podana przez restaurację Lido (w Antoninie) Danuty Kowalskiej zachwyciła uczestników.

Partnerzy

Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Doliny Baryczy"