„Płonące inspiracje” – Restauracja nad Zalewem w Miiczu

Lokalizacja

Organizator

Ziemia Milicka sp. z o.o

Milicz, Restauracja „Nad Zalewem”
Milicz
Michał Gołąb
Email: biuro@ziemiamilicka.pl
530 735 801

Opis wydarzenia

2014-10-11 18:00:00

Niezwykły klimat miejsca, kunszt szefa kuchni i bogactwo smaku sprawią, że goście na pewno zapamiętają tę rybną kolację na długo. W menu m.in. paszteciki z suma w sosie jagodowo-chrzanowym z mini bagietką, pikantna zupa rybna podawana w chlebku, karp w sosie z grzybów leśnych z Doliny Baryczy, płonący jesiotr z posmakiem żurawiny, do którego zostanie podana zwycięska nalewka konkursu na Najlepszą Nalewkę Doliny Baryczy, wybrana podczas Święta Karpia Milickiego (Milicz, 13-14 września). Dodatkową atrakcją będzie pokaz teatru ognia na plaży nad zalewem na tle fontanny..

Informacje oraz zakup biletów w cenie 75zł u organizatora wydarzenia. Ilość miejsc 50. Możliwość skorzystania z noclegu (ilość miejsc:  6).

Relacja z wydarzenia

Restauracja "Nad Zalewem", po raz pierwszy miała okazję wziąć udział w cyklu Dni Karpia w Dolinie Baryczy. Goście przybyli do restauracji zostali przywitani szklanką cydru (nawiązanie do jabłkowego wystroju lokalu). Na stołach czekał pasztecik z suma z sosem chrzanowo - jagodowym oraz nalewka, która wygrała turniej nalewek zorganizowany w ramach Święta Karpia Milickiego.  Gości powitał  prezes Fundacji na Rzecz Ziemi Milickiej - Michał Gołąb oraz szef kuchni Paweł Stelmach, którzy przywitali gości i przedstawili menu kolacji. Po skosztowaniu głównych dań, odbył się pokaz teatru ognia. Wieczór umilała muzyka na żywo. Tuż po godz. 21.00 goście mieli okazję spróbować płonącego jesiotra. Po spróbowaniu wszystkich potraw przyszedł czas na głosowanie - zwyciężył karp w sosie z grzybów leśnych z Doliny Baryczy.

Danie wieczoru: karp w sosie z grzybów leśnych z Doliny Baryczy

Menu

W menu m.in. paszteciki z suma w sosie jagodowo-chrzanowym z mini bagietką, pikantna zupa rybna podawana w chlebku, karp w sosie z grzybów leśnych z Doliny Baryczy, płonący jesiotr z posmakiem żurawiny, do którego zostanie podana zwycięska nalewka konkursu na Najlepszą Nalewkę Doliny Baryczy, wybrana podczas Święta Karpia Milickiego (Milicz, 13-14 września)

Partnerzy

Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Doliny Baryczy"