Edukacja nad stawem 2014

Lokalizacja

Organizator

Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Krośnicach

Staw wskazany przez organizatora okolice Milicza, Krośnic.

Aneta Kuźnik
Email: info@cets.com.pl
71 3846040

Opis wydarzenia

2014-10-30 10:00:00

Odłowy na jednym z krośnickich stawów, współorganizowane z „Stawy Milickie” SA. Zajęcia z edukatorami – obserwacja ptaków oraz gry i zabawy edukacyjne. 8 grup do 30 osób

Relacja z wydarzenia

Dni otwarte krośnickiego Ośrodka Edukacji Ekologicznej

Po raz kolejny, 30 października, odbyły się dni otwarte Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Krośnicach pn. „Edukacja nad stawami”. Ponad 350 przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych miało okazję zobaczyć m.in. jak wyglądają odłowy.

Ponad 350 uczniów ze szkół Dolnego Śląska uczestniczyło w Dniach Otwartych Ośrodka Edukacji Ekologicznej połączonych z pokazem odłowów organizowanych wspólnie ze spółką „Stawy Milickie” zakład w Krośnicach, w ramach tegorocznych Dni Karpia. Wśród szkół biorących udział w wydarzeniu znaleźli się uczniowie i przedszkolaki ze szkół w Krośnicach, Twardogórze, Cieszkowie, Miliczu, Kuźnicy Czeszyckiej, Chojnika i Pawłowa. Odłowy na stawie „Antoni” w Żeleźnikach prowadzili pracownicy „Stawów Milickich”, natomiast szeroką ofertę dydaktyczną prezentowali edukatorzy Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Krośnicach. Prowadzone były zajęcia z obserwacji ptaków oraz rozpoznawania ziół i roślin. Swoje stoisko z minerałami miał również Janusz Talaga z Galerii Ziemi w Krośnicach. Największą atrakcją dla najmłodszych uczestników były wyłowione ryby, które mogli dotknąć. Organizatorzy dla uczniów i opiekunów przygotowali ciepłą herbatę oraz słodkie bułki. Ponadto każdy z opiekunów otrzymał gadżety promocyjne z logo Dni Karpia 2014 oraz foldery promujące ofertę Ośrodka i całego kompleksu Centrum Edukacyjno – Turystyczno – Sportowego. Dni otwarte OEE w Krośnicach odbyły się po raz czwarty.

 

Partnerzy

Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Doliny Baryczy"

Stawy Milickie SA.

CETS Krośnice