Z nosem w książce, z palcem po mapie 2014

Lokalizacja

Organizator

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Twardogóra

Biblioteka Publiczna Twardogóra i filie Goszcz, Grabowno Wielkie
Twardogóra
Anna Rydzyk
Email: bibdzieci@go2.pl
tel. 71 315 80 17

Opis wydarzenia

2014-10-01 00:00:00

Poznaj Dolinę Baryczy zaczynając od książek .Quiz wiedzy o DB dla czytelników działu dzieci i młodzieży z wykorzystaniem regionalnego księgozbioru bibliotek. Ok. 200 uczestników.

Relacja z wydarzenia

 

Biblioteka Publiczna w Twardogórze, podobnie jak wiele ośrodków i placówek edukacyjnych z gmin leżących na terenie Doliny Baryczy, przystąpiła do projektu „Edukacja dla Doliny Baryczy” koordynowanego przez Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Doliny Baryczy”. Projekt ma służyć powstaniu  programu dzięki któremu będzie możliwe odkrywanie i poznawanie walorów tego pięknego regionu.

W ramach tegorocznych Dni Karpia, na przełomie września i października, rozpoczął się pilotaż projektu. Biblioteka miała w tym swój udział. Modzi czytelnicy, którzy od 1-go do 17-go października odwiedzili  dział dla dzieci i młodzieży w celu wypożyczenia lub zwrotu książek mogli wziąć udział w quizie z fantami „Z nosem w książce, z palcem po mapie – poznaj Dolinę Baryczy zaczynając od książek”. Warunkiem otrzymania nagrody w postaci gadżetu z Doliny Baryczy była odpowiedź na zagadkę dotyczącą Doliny Baryczy. Jak to w bibliotece, w poszukiwaniu odpowiedzi można było, a nawet należało, „buszować” po książkach.

 

                                                                                           (abc)

 

 

 

 

Partnerzy

Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Doliny Baryczy"