Odłowy czas zacząć! 2014

Lokalizacja

Organizator

Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Doliny Baryczy”, gospodarstwo rybackie Milicz, Gmina Milicz

Milicz Ostoja (okolice ul. Grzybowej)
Natalia Stankiewicz, Magdalena Fortuniak
Email: partnerstwo@nasza.barycz.pl, m.fortuniak@milicz.pl
713830432 wew.22, 515 276 315

Opis wydarzenia

2014-10-04 12:00:00

Na malowniczej polanie, położonej wśród lasów i stawów każdy z uczestników znajdzie coś dla siebie – na najmłodszych czekają liczne animacje, na trochę starszych występy artystyczne lokalnych muzyków oraz pokazy kulinarne. Niewątpliwą atrakcją, która zainteresuje z całą pewnością wszystkich obecnych, będą tradycyjne, pokazowe odłowy
ryb. Jest to rzadka możliwość obserwacji specyficznej pracy rybaków. Po wyciągnięciu sieci możliwy będzie zakup świeżo złowionej ryby. Ponadto, liczne stoiska lokalnej gastronomii, rękodzielników, producentów i usługodawców wyróżnionych Znakiem „Dolina Baryczy POLECA”.

 

Relacja z wydarzenia

Już po raz ósmy miłośnicy Doliny Baryczy i karpia milickiego mieli okazję wziąć udział w wyjątkowej imprezie pt. „Odłowy czas zacząć!”, organizowanej co roku na terenie gospodarstwa rybackiego „Milicz”.

Impreza, przez mieszkańców potocznie nazywana „Odłowy na Ostoi”, już na stałe wpisała się w kalendarz lokalnych wydarzeń, związanych z tradycyjnymi jesiennymi odłowami ryb ze stawów i ciężko byłoby sobie bez niej wyobrazić Dni Karpia w Dolinie Baryczy.

Tradycyjnie, w pierwszą sobotę października mieszkańcy Doliny Baryczy i przybyli turyści mieli okazję obserwować rybaków ciągnących sieci pełne ryb a następnie zakupić świeżo odłowionego karpia i inne ryby. To oczywiście nie jedyne atrakcje. Odłowy rozpoczęły się o godzinie 15.00, gdy odwiedzających Ostoję, nad jeden ze stawów zaprosił Aleksander Kowalski, nad który udał się wraz z zespołem Marciny z Marcinowa, aby opowiedzieć o odłowie ryb i tradycyjnym już hasłem „niech do sieci ryba leci”, zainicjować odłów ryb.

Odwiedzający mieli okazję odwiedzić jarmark produktów lokalnych, w którym wzięło udział blisko 40 wystawców. Nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych przygotowanych przez KOM - Kreatywny Obiekt Multifunkcyjny, Nadleśnictwo Milicz, CETS w Krośnicach, Stowarzyszenie Gmin Turystycznych Wzgórz Trzebnickich i Doliny Baryczy oraz Fundację Mobilni Polacy. 

Lokalna gastronomia zapewniła rybny poczęstunek, który cieszył się dużą popularnością wsród przybyłych gości.

Gwiazdą sobotniego wieczoru był Piotr Wypychowski, który zaprezentował się w szantowych utworach. 

 

Zdjęcia: Łukasz Gościniak (4 pierwsze rzędy), Anna Sobolewska

Partnerzy

Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Doliny Baryczy"

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Doliny Baryczy

Gospodarstwo Rybackie "Milicz"

Gmina Milicz