Dni Karpia we Wrocławiu 2014

Lokalizacja

Organizator

Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Doliny Baryczy”, Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu, Spółka Akcyjna „Stawy Milickie”,

Wrocław Zwycięska 8
Natalia Stankiewicz, Urszula Bartoszewicz, Damian Żuber
Email: partnerstwo@nasza.barycz.pl, urszula.bartoszewicz@dodr.pl, d.zuber@stawymilickie.pl,
713830432 wew.22, 607 404 245, 785 050 553

Opis wydarzenia

2014-08-31 12:00:00

Piknik inaugurujący dziewiątą edycję Dni Karpia. Spotykamy się ostatniego dnia sierpnia, tak aby zaprosić mieszkańców Wrocławia na Dni Karpia w Dolinie Baryczy odbywające się we wrześniu i październiku. Gwiazdą wydarzenia będzie karp milicki w towarzystwie innych ryb słodkowodnych podanych na wiele rozmaitych sposobów. Ich przyrządzeniem zajmą się zarówno najlepsi restauratorzy z Doliny Baryczy jak i Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, który na ten dzień szykuje swój hit: pierogi z nadzieniem z karpia.

Ryby, nie będą jedynymi specjałami pochodzącymi z Doliny Baryczy – nie zabraknie produktów wyróżnionych certyfikatem „Dolina Baryczy Poleca”.

 

Relacja z wydarzenia

Inauguracja Dni Karpia 2014, która odbyła się dzięki współpracy Stowarzyszenia "Partnerstwo dla Doliny Baryczy". Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu oraz Spółki Akcyjnej Stawy Milickie okazała się sporym sukcesem.

Wiele atrakcji przygotowanych przez organizatorów - m.in. jarmark produktów lokalnych na którym wystawcami byli Użytkownicy Znaku "Dolina Baryczy Poleca" oraz laureacji organizowanego przez DODR we Wrocławiu konkursu "Nasze Kulinarne Dziedzictwo", liczne konkursy oraz kulinarne show Patryka Wróblewskiego, który obecnie jest szefem kuchni w restauracji Chesterfield w Lesznie. Patryk Wróblewski gościł również w telewizji TVN oraz brał udział w Plebiscycie Kucharz Odkrycie Roku w roku 2009, zachęciło do odwiedzin terenu przy Partynicach przez wielu Wrocławian.

Podczas wydarzenia najmłodsi mogli skorzystać z oferty edukacyjnej przygotowanej przez KOM - Kreatywny Obiek Multifunkcyjny oraz Leśny Kompleks Promocyjny "Lasy Doliny Baryczy". Twórcze zajęcia warsztatowe zachęciły do udziału wiele dzieci, które z grymasem na buziach opuszczały te barwne i ciekawe stoiska.

Muzycznie czas umilał zespół "Pierstniczanie", który swoją wesołą muzyką na ludową nutę sprawiał, że obecni chętnie podśpiewywali znane utwory.

Niedziela pełna wrażeń (również ze względu na nagłą burzę) na pewno stania się udanym początkiem Dni Karpia w Dolinie Baryczy.

Zapraszamy na liczne wydarzenia, które zadzieją się we wrześniu i październiku. 

Partnerzy

Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Doliny Baryczy"

 KOM - Kreatywny Obiekt Multifunkcyjny

 

DODR - Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu

Spółka Akcyjna "Stawy Milickie"

Lasy Państwowe - Nadleśnictwo Milicz

LKP Lasy Doliny Baryczy