Zakończenie konkursu Kolorowo Karpiowo dla artystów

Lokalizacja

Organizator

Milicz

Opis wydarzenia

2015-02-06 10:00:00

Zakończyliśmy kolejny etap projektu Kolorowo Karpiowo. Tym razem był to konkurs skierowany do studentów Akademii Sztuk Pięknych, artystów i designerów.

Konkurs polegał na stworzeniu projektu malarskiego bądź graficznego karpia, inspirowanego pracami plastycznymi dzieci, które wzięły udział w konkursie dla szkół i przedszkoli, jak również najbardziej interesującymi lokalizacjami Doliny Baryczy. W późniejszym etapie, wybrane projekty zostaną przeniesione na przestrzenne figury karpi, które staną w najatrakcyjniejszych miejscach naszego regionu, wyznaczając ciekawy turystycznie i rekreacyjnie szlak po Dolinie Baryczy.

W konkursie udział wzięły 22 osoby, nadesłano do nas aż 120 projektów. Jury miało niełatwe zadanie, by wyłonić te z nich, które odpowiadałyby zarówno przeznaczonym im lokalizacjom, jak i nawiązywałyby do twórczości dzieci ze szkół z Doliny Baryczy.

Ostatecznie wybrano 16 projektów, które okazały się być najlepszymi spośród wszystkich nadesłanych. Do dwóch lokalizacji (Ostoja oraz Kościół w Cieszkowie) nie zostały wybrane projekty.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie, natomiast z autorami wybranych projektów widzimy się już 23-28 lutego w milickim KOM na malowaniu karpiowych figur.

 

Protokół z posiedzenia Komisji Konkursowej