Dni Karpia we Wrocławiu 2015

Lokalizacja

Organizator

PARTNERSTWO dla Doliny Baryczy, Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego

Wrocław Zwycięska 8
Marta Kamińska (PdDB), Urszula Bartoszewicz (DODR)
Email: partnerstwo@nasza.barycz.pl; urszula.bartoszewicz@dodr.pl
71 383 04 32, 607 404 245

Opis wydarzenia

2015-08-30 00:00:00

Piknikiem plenerowym pt. DNI KARPIA WE WROCŁAWIU z pompą rozpoczynamy jubileuszową X edycję Dni Karpia w Dolinie Baryczy! 

 

W niedzielę 30 sierpnia spotykamy się na wrocławskich Partynicach, na terenie przy Dolnośląskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego. Rozpoczynamy o godz. 12.00.

Organizatorzy i partnerzy przygotowali dla Państwa moc atrakcji! Na scenie zaprezentują się zespoły z Doliny Baryczy - dynamiczna Milicka Orkiestra Dęta oraz zespół KALINA z Twardogóry z pieśniami, tańcami z różnych regionów Polski i Świata. Nie zabraknie pokazów filmów na najwyższym poziomie – o unikatowej przyrodzie i wielowiekowej gospodarce rybackiej Doliny Baryczy, tak magicznej a położonej przecież tak blisko Wrocławia…Dla Państwa wygody pod sceną ustawiamy ławy oraz wygodne leżaki.

Nie lada atrakcją będzie blisko dwugodzinny pokaz przygotowywania smacznych i zdrowych potraw z karpia milickiego, przeprowadzony przez Beatę Śniechowską, zwyciężczynię II edycji programu TVN Masterchef!

Miłośników lokalnych przysmaków i rękodzieła zapraszamy na Jarmark Produktów Lokalnych z blisko 30 wystawcami z Doliny Baryczy i zaprzyjaźnionych regionów. Co ważne - będą mogli Państwo zakupić najlepsze, najszlachetniejsze produkty spożywcze i rzemieślnicze bezpośrednio od producenta i porozmawiać o metodach ich wytwarzania. Wśród towarów nie zabraknie przetworów z ryb, tradycyjnych wędlin, naturalnych soków, dżemów, miodów, ekologicznych owoców i warzyw, serów oraz rękodzieła: ceramiki, naturalnej biżuterii. Na wszystkich spragnionych smaku regionalnej kuchni rybnej Doliny Baryczy czekać będą lokalne restauracje ze swoimi popisowymi potrawami. Nie zabraknie też pysznych pierogów z rybnym nadzieniem przygotowanych przez doświadczone kucharki z DODR.

Na piknik zapraszają też edukatorzy i ośrodki edukacji regionalnej i przyrodniczej: Nadleśnictwo Milicz, Kreatywny Obiekt Multifunkcyjny, Stawy Milickie S.A. oraz Pracownia Centaurea – dla dzieci młodszych i starszych moc wiedzy i wrażeń na stoiskach z basenami z rybami, zagadkami, grami umysłowymi, kreatywnymi, rozwijającymi wyobraźnię, animacjami, zabawami, rozrywką na najlepszym poziomie!

Organizatorzy: PARTNERSTWO dla Doliny Baryczy, Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego

Partnerzy w organizacji i promocji: Stawy Milickie SA, Leśny Kompleks Promocyjny „Lasy Doliny Baryczy, Kreatywny Obiekt Multifunkcyjny, Bank Spółdzielczy w Miliczu i Wrocławiu, Tarczyński SA, Piekarnia Familijna, Art-Zbyt.

ZAPRASZAMY! Mamy wielką nadzieję, że odwiedzą nas tłumy spragnionych smaku i wiedzy o Doliny Baryczy Wrocławian oraz mieszkańców innych miast, miasteczek i wsi w tym z Doliny Baryczy. Piknik we Wrocławiu jest zaproszeniem do udziału w blisko 60 różnorodnych wydarzeniach (plenerowych, edukacyjnych, turystycznych, kulturalnych, kulinarnych), które zaplanowane zostały we wrześniu i październiku w ramach Dni Karpia w Dolinie Baryczy. Nie może Was na nich zabraknąć!

 

 

 

Relacja z wydarzenia

Imprezę rozpoczynającą  X Dni Karpia zaliczamy do udanych. Dopisało wszystko: organizatorzy, partnerzy, wystawcy, goście a nawet pogoda.

Występ zespołu Czerwona Kalina z Twardogóry, Milickiej Orkiestry Dętej oraz gwiazdy Beaty Śniechowskiej z blisko dwugodzinnym pokazem kulinarnym jak i pokaz filmu o tradycyjnej gospodarce rybackiej na Stawach Milickich przyciągnął szeroką widownię. Przez stoiska z produktami lokalnymi z Doliny Baryczy, w tym wyróżnionymi Znakiem „Dolina Baryczy Poleca” oraz producentów z innych zakątków Dolnego Śląska przetoczyły się tłumy. Wrocławianie masowo wykupywali ryby wędzone, przetwory z ryb, owocowe, warzywne, pieczywa, ciasta, miody, rękodzieło, pamiatki z regionu itp. Na brak gości – amatorów potraw z ryb nie narzekali restauratorzy: milicka Parkowa, sułowski Karpik pod Strzechą oraz Fish Food Truck Stawów Milickich SA i stoisko Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego z pierogami z nadzieniem z karpia oraz zupą rybną.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska edukacyjne: baseny pokazowe z żywymi rybami różnych gatunków Stawów Milickich, stoisko Nadleśnictwa Milicz oraz Kreatywnego Obiektu Multifunkcyjnego (KOM) z Milicza. Masa dzieci przewinęła się przez plac zabaw przygotowany przez Pracownię Centaurea. Maskotką wydarzenia były dwa kolorowe karpie, ustawione przy scenie, które wkrótce wraz z ok. trzydziestoma towarzyszami trafią do najciekawszych atrakcji turystycznych i miejsc edukacji regionalnej i przyrodniczej w Dolinie Baryczy, tworząc unikatowy KOLOROWY szlak karpi.

Impreza będąca zaproszeniem na Dni Karpia w Dolinie Baryczy w miesiącach wrzesień i październik była relacjonowana przez radio Wrocław.

Wydarzenie na Partynicach zostało zorganizowane przez PARTNERSTWO dla Doliny Baryczy w ścisłej  współpracy z Dolnośląskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu, spółką Stawy Milickie SA oraz Bankiem Spółdzielczym. Dziękujemy Nadleśnictwu Milicz, KOM Milicz, firmom: TARCZYŃSKI, Piekarnia Familijna, Art –Zbyt za wsparcie w organizacji oraz promocji wydarzenia.

Marta Kamińska/ PdDB

organizator

Partnerzy

Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu

Stawy Milickie SA