Karp pod gwiazdami – astronomiczna kolacja w sercu Doliny Baryczy- Zagroda Grabownica

Lokalizacja

Organizator

Zagroda Grabownica

Grabownica
Jolanta Bogatsu
Email: zagrodagrabownica@gmail.com
384 55 02, 508 134 010

Opis wydarzenia

2015-09-05 18:00:00

Jesienne niebo nad Doliną Baryczy zachwyca. Warto się w nim zanurzyć, zapatrzyć w gwiazdy…

Możliwość obserwacji teleskopowych jesiennego, rozgwieżdżonego nieboskłonu nad Doliną Baryczy z pewnością dostarczy wielu wrażeń i pięknych emocji. A kiedy astronomicznym atrakcjom ma jeszcze towarzyszyć wykwintna rybna kolacja – przygotowana według sprawdzonych, urozmaiconych receptur – propozycja na niebiański i niezapomniany wieczór gotowa!

 

Cena za bilet jednoosobowy: 80 zł

Liczba miejsc: 60

Liczba miejsc noclegowych: 45

 

Więcej informacji można uzyskać u Organizatora wydarzenia

 

Relacja z wydarzenia

Dziekujemy naszym Gosciom, którzy w sobotę 5 wrzesnia 2015 roku tak licznie przybyli na naszą Astronomiczną Kolację "Karp pod Gwiazdami".
Wieczór rozpoczelismy od dwóch przystawek:
 - Roladka z ciasta szpinakowego z wędzonym karpiem i twarożkiem podana z sosem żurawinowym
 - Tymbalik z ryb z z Doliny Baryczy.

Na ciepło goście mogli skosztować następujace potrawy:
- Zupa rybna à la Zagroda
- Karp na kiszonej kapuście z ziemniaczkami pieczonymi z rozmarynem
- Pierogi z rybami z Doliny Baryczy
 - Kotleciki siekane z dziczyzny z lasów Doliny Baryczy z sosem grzybowym i kaszą
- Dzwonko z amura w sosie musztardowo-miodowym z pęczakiem z dynią i rodzynkami.
Gościom bardzo smakował chleb Komyśniak z pieca chlebowego Piekarni Rybka znaszym domowym smalcem i kiszonym ogórkiem – świetny przerywnik podczas naszej rybnej kolacji.
Oczywiście nie zabrakło bufetu z surówkami z naszymi domowymi sosami oraz pysznego deseru z owoców Doliny Baryczy z sosem waniliowym. Wszystkie podawane ryby pochodziły z gospodartwa rybackiego Możdżanów pp. Girusów.
W przerwach między kolejnymi potrawami pan astronom Grzegorz Żakowicz zapraszał na obserwacje nieba przez teleskop. Szczególnie dobrze widoczny był tego wieczoru Saturn. Ok. godz. 21.00 pani dr Joanna Molenda - Żakowicz z Instytutu Astronomicznego Uniwersytetu Wrocławskiego zaprosiła gości na wirtualna podróż
kosmiczną - w swojej frapujacej prezentacji „Tajemnice Plutona”.

Wszystkie bilety wzieły udział w loterii, w której można było wygrać 10 nagród związanych z Doliną Baryczy - każdy zestaw nagród zawierał materiały promocyjne udostepnione przez naszą Lokalną Grupę Działania "Partnerstwo dla Doliny Baryczy": noże, fartuszki, smycze, książeczki z przepisami kulinarnymi czy bawełniane torby na zakupy itp.
Goście również głosowali na pięć potraw wieczoru (roladka z wedzonym karpiem, karp na kapuście, zupa rybna, pierogi z karpiem i dzwonko z amura). Wygrał "Karp na kiszonej kapuscie z ziemniaczkami pieczonymi z rozmarynem" (40 %), drugie
miejsce zajęło "Dzwonko z amura w sosie musztardowo-miodowym z pęczakiem z dynią i rodzynkami " (34%), a na trzecim miejscu znalazła sie " Roladka z ciasta szpinakowego z wędzonym karpiem i twarożkiem podaną z sosem żurawinowym" (23%).
Dziękujemy naszym gościom za przybycie na kolację i wspólną zabawę.

 

Jolanta Bogatsu/ organizator