Gdzie jest haczyk? – familijna gra fabularna 2015

Lokalizacja

Organizator

Kreatywny Obiekt Multifunkcyjny

Milicz ul. Dąbrowskiego 3
Angelika Sobczyk, Izabela Brymerska
Email: biuro@kom.edu.pl
71 38 41 296

Opis wydarzenia

2015-09-05 12:00:00

Gdzie jest haczyk? Oto pytanie godne mistrzów! W nim bowiem kryje się prawdziwy „haczyk”, bo aby uzyskać na nie odpowiedź, należy naprawdę porządnie ruszyć głową. Szereg zadań do wykonania. Zadań nie byle jakich – one pozwolą odkryć indywidualne kompetencje uczestników i ich predyspozycje do pracy w grupie. Pasjonat sztuki, matematyk, przyrodnik, a może sportowiec? Tutaj znajdzie się miejsce dla każdego!

Zapraszamy – w krainie leniwie płynącej Baryczy czeka nas niezwykła przygoda. Idealne połączenie dobrej zabawy z ciekawym sposobem na zdobywanie wiedzy. Wyobrażona podróż po Krajobrazowym Parku Doliny Baryczy przybliży tajniki tego obszaru, jego uwarunkowania geograficzno-przyrodnicze, historię, architekturę, atrakcje turystyczne, a przede wszystkim gospodarkę rybną stawów milickich. Uniwersalna wiedza nieoczekiwanie połączy się z przyjemnością zabawy, doświadczaniem oraz odkrywaniem nowych rzeczy czy przeżywaniem tajemniczych historii. Tych, o których wcześniej szumiały tylko dęby w okolicznych lasach. Oraz tych, o których do tej pory szemrały tylko wody w pobliskich stawach…

 

Sugerowany wiek uczestników: od lat 8

Godziny rozpoczęcia gry: 12:00, 15:00

Czas trwania jednej gry: 2,5 godz.

Miejsce: Czarna Sala w KOM

Koszt: 50 zł za drużynę

 

 

Gdzie jest haczyk? Ruszmy głową! Bo o to chodzi w tej grze. Szereg zadań do wykonania, na miarę pasji i talentów uczestników. Potężna dawka wiedzy o Dolinie Baryczy - krainie pełnej elektryzujących historii i fascynujących tajemnic...

Relacja z wydarzenia

Spędzanie czasu z rodziną nie jest luksusem, jest koniecznością i czystą frajdą! Z przyjemnością w sobotę obserwowaliśmy, jak podczas gry "Gdzie jest haczyk?" rodzice i dzieci ze sobą współpracowali, wspólnie doświadczając sukcesów i porażek w kolejnych stopniach trudności zadań.

A gdzie podział się haczyk?


Aby uzyskać odpowiedź uczestnicy musieli wykonać szereg zadań wymagających ruszenia głową, pozwalających odkryć indywidualne kompetencje uczestników i zdolności pracy w grupie. Znalazło się miejsce dla każdego - pasjonata sztuki, matematyka, przyrodnika, a nawet sportowca, bowiem cały program jest nastawiony na pobudzanie wszechstronnego rozwoju i stanowi praktyczną aplikację elementów Teorii Inteligencji Wielorakich.
Zabawa trwała ponad 2,5 godz. i jesteśmy przekonani, że był to wartościowo spędzony czas, a rodziny opuściły KOM z poczuciem solidarności i zjednoczenia oraz bogatsze we wzajemne zaufanie.

 

Izabela Brymerska/ organizator