Kolejką wokół stawów 2015

Lokalizacja

Organizator

Centrum Edukacyjno-Turystyczno-Sportowe w Krośnicach

Krośnice Zespół Pałacowo-Parkowy Krośnice-Wierzchowice (przy Kolei Wąskotorowej)
Aleksandra Szmigiel, Aneta Kuźnik
Email: aszmigiel@cets.krosnice.pl, akuznik@cets.krosnice.pl
71 38 46 047, 71 38 46 040

Opis wydarzenia

2015-09-06 12:00:00

Zapraszamy do Krośnic! Znają je wszyscy, a głównie dzieci, oczywiście za sprawa słynnej już kolejki wąskotorowej. W ramach Dni Karpia przejedziemy się nią po raz trzeci. Na przystankach, na wszystkich uczestników przejażdżki czekać będą dodatkowe niespodzianki. Spacer ścieżką przyrodniczą, zapoznanie się z systemem melioracji stawów, nauka rozpoznawania gatunków ryb oraz Jarmark Produktów Lokalnych – oto tylko niektóre z nich. Na scenie zaprezentują się miejscowe talenty – zespoły muzyczne oraz soliści. Partnerem wydarzenia jest Gmina Krośnice. Będzie się działo!

 

 

PROGRAM IMPREZY:

 

12:00 - 18:00 Jarmark produktów lokalnych

14:30 - 15:30 Pokaz kulinarny z degustacją karpia w wykonaniu Zagrody Grabownica. Karp na gruszce - 1 miejsce w konkursie Mistrz Karpia 2012. W programie pokaz filetowania karpia.

15:30 - 16:00 "Zbiorowiska leśne Doliny Baryczy" - prezentacja w wykonaniu Nadleśnictwa Milicz.

16:00 - 16:30 Browar Nepomucen ze Szkaradowa - prezentacja regionalnego browaru połączona z degustacją piwa.

16:30 - 18:00 Koncert zespołu "Pomysły znalezione w trawie"

 

Relacja z wydarzenia

W niedzielę 6 września na terenie Krośnickiej Kolei Wąskotorowej odbyła się impreza Kolejką wokół Stawów, która odbyła się w ramach Dni Karpia 2015. Wśród licznych atrakcji znalazły się degustacje rybnych potraw, Jarmark Produktów Lokalnych, pokaz kulinarny w wykonaniu Panin Jolanty Bogatsu z Zagrody Grabownica, a także co godzinne przejażdżki krośnicką kolejką. W trakcie imprezy obecne było Radio Wrocław, które na żywo relacjonowało wydarzenia.

Impreza rozpoczęła się punktualnie o godzinie 12:00 Jarmarkiem Produktów Lokalnych, który cieszył się sporym zainteresowaniem uczestników wydarzenia. O godzinie 14:00 miał miejsce specjalny kurs kolejką, w trakcie którego ichtiolog ze Stawów Milickich poprowadził wykład nt. „Historia Milickich Stawów”. Kolejnym punktem programu był pokaz kulinarny w wykonaniu Pani Jolanty Bogatsu z Zagrody Grabownica, która wraz z kucharką Dorotą przygotowały przepysznego karpia w gruszce. O jego smaku mogli przekonać się obecni przed sceną turyści, którzy mimo niesprzyjającej pogody licznie przybyli na teren Krośnickiej Kolei Wąskotorowej. Chwilę później na scenie pojawił się Zbigniew Nahajowski z Nadleśnictwa Milicz, który opowiedział o milickich lasach. Jako kolejny na scenie pojawił się Piotr Musielak z Browaru Nepomucen ze Szkaradowa, który przybliżył proces ważenia piwa. Około godziny 16:30 na scenie zaprezentował się wrocławski zespół Pomysły Znalezione w Trawie. Podczas imprezy w mobilnym studio dziennikarze  Radia Wrocław  relacjonowali na żywo wydarzenia.

 

Krystian Okoń/ UG Krośnice