„Ryba do syta” – Parkowa w Miliczu

Lokalizacja

Organizator

Kawiarnia „Parkowa”

Milicz Piłsudskiego 2
Dariusz Moczulski
Email: admoczulska@wp.pl
71 384 12 81
www.parkowarestauracja.pl

Opis wydarzenia

2014-09-06 19:00:43

Już po raz trzeci restauracja „Parkowa” zaprasza na rybną kolację. Przybyli goście będą mieli okazję uraczyć podniebienia rozmaitymi daniami rybnymi,  przygotowanymi specjalnie na tę okazję. W menu m.in. zupa rybna przygotowana osobiście przez właściciela restauracji, karp smażony, karp po milicku, karp faszerowany oraz wiele innych rybnych niespodzianek. Po sytym posiłku przyjdzie czas na dobrą zabawę - nie zabraknie muzyki oraz konkursów z nagrodami. Wstęp po wykupieniu  wejściówki w cenie 70,00 zł od osoby u organizatora wydarzenia. Liczba miejsc: 60

Atrakcje

Po sytym posiłku przyjdzie czas na dobrą zabawę - nie zabraknie muzyki oraz konkursów z nagrodami

Relacja z wydarzenia

W sobotę 6 września wzorem lat ubiegłych w Restauracji Parkowa w Miliczu odbyła się impreza pn. "Ryba do syta". W wydarzeniu wzięło udział 110 osób. Gościliśmy zarówno mieszkańców gminy Milicz, jak i osoby z Krotoszyna, Ostrowa Wlkp. i Wrocławia. Na biesiadę rybną przygotowaliśmy specjalne menu.

Oto kulinarny program wieczoru: na przystawkę przygotowaliśmy pasztet z karpia, z bagietką z masłem czosnkowym i rukolą. Daniem głównym był karp w sosie grzybowym z zapiekanymi kulkami ziemniaczanymi i zestawem surówek.Niespodzianką dla Gości był przygotowany kącik z winami, białym i czerwonym - Pana Karpia, które przyjechały do Nas na specjalne zamówienie z Niemiec. Szef  Dariusz Moczulski wraz z kucharzami Restauracji na ten specjalny wieczór przygotowali  stoły w formie bufetu szwedzkiego. W pierwszej części wieczory „Ryba w roli głównej” królowały na nich: zupa rybna, jesiotr w galarecie, sum w galarecie, sum faszerowany, amur w galarecie, amur smażony, karp faszerowany, karp po grecku, lin smażony, lin w śmietanie, dorsz w sosie tatarskim, tatar z łososia, placuszki z łososiem, bagietka z łososiem, ptyś faszerowany, patera wyrobów własnych, patera serów, sałatka grecka, sałatka z pomidorów. W drugiej części gościły na stołach: barszcz czysty, gulasz z dzika, pieczeń z dzika, gulasz z sarniny, pieczeń z sarniny, zapiekanka rybna, krokiety z pieczarkami i serem, krokiety ze szpinakiem, pierogi po staropolsku.

Nasi Gości wzięli udział w konkursie kulinarnym i głosowali na najsmaczniejszą potrawę wieczoru. W wyrównanym pojedynku nieznaczną przewagą głosów wygrał Pasztet z Karpia. Oosby, które aktywnie uczestniczyły w konkursie brały udział w losowaniu nagród, a nagrodą były między innymi zaproszenia na "Zabawę Andrzejkową", kolację do Restauracji, weekend w "Ceglanym Domu", kąpiel w bani ruskiej, płócienne torby z logiem Dni Karpia 2014 i fortuchy kucharskie z logiem Dolina Baryczy.

Wspaniałą muzyczną oprawę przygotował DJ, a Goście bawili sie do 2 nad ranem.

 Danie wieczoru: pasztet z karpia

 

 

Menu

zupa rybna przygotowana osobiście przez właściciela restauracji, karp smażony, karp po milicku, karp faszerowany oraz wiele innych rybnych niespodzianek

Partnerzy

Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Doliny Baryczy"