Kategorie wydarzeń

Ponad 100 wydarzeń wchodzących w skład Dni Karpia 2022 w Dolinie Baryczy, podzielone zostały na kategorie:

plenerowe

 

Wydarzenia plenerowe zapraszają lokalne samorządy, ośrodki kultury, nadleśnictwa i stowarzyszenia. Czym Dolina Baryczy bogata – warto się przekonać na imprezach plenerowych. Występy lokalnych zespołów i talentów, zdrowe, smakowite lokalne produkty i dania z ryb przyrządzane na oczach widzów to tylko część atrakcji jakie na Was czekają na wydarzeniach plenerowych Dni Karpia. Atrakcje zapewniają liczni współorganizatorzy oraz wyjątkowe otoczenie lasów, stawów, zabytków a wszystko to na terenie ośmiu gmin Doliny Baryczy.

aktywne
 

Wydarzenia aktywne –zapraszają usługodawcy turystyczni i przewodnicy. Jeśli aktywny weekend w otoczeniu przyrody, to tylko w Dolinie Baryczy! Wybierz w jaki sposób chcesz spędzić weekend aktywnie w Dolinie Baryczy, a sposobów jest wiele – rajdy rowerowe malowniczymi trasami w otoczeniu stawów, spacery z obserwacjami ptaków, spływy kajakowe Baryczą czy biegiem pośród dziewiczej natury. Aktywnie w Dolinie Baryczy znaczy zawsze w otoczeniu unikatowej przyrody i wyjątkowych zabytków.

wedkarskie
 

Zawody wędkarskie – zapraszają gospodarstwa rybackie i koła wędkarskie. Jak sprawdzić swoje szczęście i cierpliwość? Tylko nad wodą i z wędką w Dolinie Baryczy! Do oderwania się od codziennego pośpiechu wczesanym rankiem i z własną wędką, zapraszamy małych i dużych, tych doświadczonych i amatorów. Czy uda Ci się złowić największą rybę? Pobij niejeden rekord na zawodach wędkarskich organizowanych w ramach Dni Karpia!

edukacyjne
 

Wydarzenia edukacyjne – zapraszają ornitolodzy, edukatorzy, miłośnicy przyrody i historii. To wyjątkowa okazja dla rodzin, grup znajomych czy indywidualnie, by w ramach kameralnych spacerów, przejażdżek bryczką czy wycieczek, poznać tajemnice Doliny Baryczy i jej mieszkańców – niezwykłych gatunków ptaków na skalę światową czy okazałych zabytków. Wydarzenia edukacyjne w Dolinie Baryczy podczas Dni Karpia gwarantują dobrą zabawę w połączeniu z dużą dawką rzetelnej wiedzy. Tych, którzy pragną pogłębić swoją wiedzę, zapraszamy do korzystania z całorocznej oferty na stronie www.edukacja.barycz.pl

kulinarne
 

Kolacje rybne – zapraszają restauratorzy i gospodarstwa rybackie. Trzy lata – tyle czasu potrzeba by wyborny karp ze stawu Doliny Baryczy trafił na wasze talerze. Hodowla karpia w Dolinie Baryczy to nie tylko gwarancja zdrowych i dostępnych w lokalnych gospodarstwach i restauracjach najlepszych ryb, lecz również produkcja zgodnie z naturą i zachowaniem unikatowego otoczenia i przyrody. Wiedzą o tym współpracujący z gospodarstwami rybackimi lokalni restauratorzy, którzy karpia i inne ryby ze stawów Doliny Baryczy wraz z produktami lokalnymi potrafią przyrządzić na 1000 sposobów – by to sprawdzić weź udział w niesamowitej uczcie jaką jest Kolacja rybna - Ryba do syta w ramach Dni Karpia i poznaj smaki Doliny Baryczy.

Partnerzy w promocji

Partnerzy medialni

Partnerzy w dystrybucji