O Dniach Karpia

Dni Karpia – wyjątkowe wydarzenia w wyjątkowym miejscu!

Karp stał się symbolem Doliny Baryczy – unikatowego miejsca na pograniczu woj. dolnośląskiego i wielkopolskiego, gdzie tradycje hodowli tej ryby sięgają ponad 800 lat. We współpracy z podmiotami gospodarczymi, publicznymi i społecznymi co roku, jesienią tworzymy wyjątkową ofertę – trwający niemal trzy miesiące cykl wydarzeń pod nazwą Dni Karpia w Dolinie Baryczy.

Od września do listopada każdego roku można wziąć udział w niezwykłych wydarzeniach, w ramach których czas umilą lokalne zespoły, animatorzy kultury, leśnicy, przyrodnicy, edukatorzy i lokalni usługodawcy turystyczni, pokazujący Dolinę Baryczy z kajaka, bryczki czy roweru. Spośród szerokiej oferty, każdy może wybrać dla siebie dogodny sposób poznawania Doliny Baryczy podczas Dni Karpia; możesz poznać ją aktywnie – dzięki rajdom rowerowym, biegom czy spływom kajakowym Baryczą czy wziąć udział w Kolacji rybnej – Ryba do syta i poznać czarujące smaki lokalnych produktów z Doliny Baryczy. Edukatorzy oraz ornitolodzy przybliżą Ci rzeczywistość fauny i flory Doliny Baryczy – poznaj niezwykłe na skalę Europejską gatunki ptaków i daj się oczarować niezwykłą przyrodą.

Do Doliny Baryczy zapraszamy w imieniu rybaków hodujących w stawach Doliny Baryczy prawdziwe skarby – karpia i inne ryby słodkowodne. To ich praca dostarcza wyjątkowej jakości produkt do lokalnych restauracji, prześcigających się w serwowaniu ryb na tysiąc sposobów. Zapraszamy też w imieniu sadowników, pszczelarzy, rękodzielników i usługodawców turystycznych, szczególnie tych, którzy współtworzą markę Dolina Baryczy Poleca czy unikatowy Kolorowy Szlak Karpia, dzięki któremu zwiedzisz Dolinę Baryczy tworząc swój własny szlak turystyczny!

Jesień to czas wytężonej pracy wielu ludzi, którzy postawili na turystykę i produkt lokalny – doceniają to z roku na rok mieszkańcy regionu, ich goście i turyści. Zapraszamy do zapoznania się z programem i do udziału w wydarzeniach. Smakujcie, świętujecie i odkrywajcie uroki Doliny Baryczy ramach Dni Karpia!

Jak co roku uczestnicy wydarzeń mogą liczyć na wyjątkowe pamiątki. Przygotowaliśmy dla uczestników wydarzeń Dni Karpia wiele konkursów i niespodzianek. Pamiątkowe gadżety z Doliny Baryczy znajdziesz również  w sklepie internetowym sklep.barycz.pl.

 

Dni Karpia 2021

W 2021 roku świętujemy już 16 edycję Dni Karpia w Dolinie Baryczy.
Czas pandemii zmusił organizatorów imprez do weryfikacji planów, pomimo tego wspólnym wysiłkiem ponad 30 podmiotów, udało się opracować program na 11 wyjątkowych jesiennych weekendów.

Dni Karpia 2021 to prawie 90 okazji by aktywnie odkrywać uroki Doliny Baryczy, smakować karpia na wiele sposobów, poznawać lokalnych producentów i usługodawców. Tej jesieni nie zabraknie kameralnych imprez plenerowych, wędkarskich. Propozycji aktywnego spędzenie czasu na kajakach, rowerach, tematycznych wycieczkach czy spacerach z ornitologiem. Kulinarnych uczt „Ryba do syta” czy rodzinnych wydarzeń edukacyjnych.

W czasie pandemii szczególnie wspieramy w promocji naszych partnerów - producentów i usługodawców lokalnych. Każdego uczestnika wydarzeń wpisanych w program Dni Karpia 2021 zapraszamy do NAGRODObarania - na podstawie biletów i bonów, w zamian za opinię, oferujemy przepysznie lokalne produkty i unikatowe gadżety, atrakcyjne vouchery od lokalnych restauratorów, hotelarzy oraz gospodarstw rybackich. Wszystko po to by poznać, posmakować i zakochać się w Dolinie Baryczy.

Dodatkowe niespodzianki przewidzieliśmy dla uczestników co najmniej trzech różnych wydarzeń w trakcie jednego weekendu. Tym bardziej zapraszamy do planowania dłuższych pobytów i korzystania z aktualnej bazy noclegowej na www.dbpoleca.barycz.pl.

Biorąc udział w Dniach karpia 2021 wspierasz lokalnych przedsiębiorców: rybaków, kajakarzy, edukatorów z niezwykłą pasją, producentów lokalnych smakołyków czy usługodawców!

 

Dodatkowe informacje dotyczące obostrzeń sanitarnych:

 Szanowni uczestnicy Dni Karpia 2021, zgodnie z obostrzeniami sanitarnymi, każdy uczestnik ma w obowiązku zakryć nos i usta, jeśli wydarzenie odbywa się w zakniętym pomieszczeniu. Dodatkowo, każdy uczestnik powinien zachować, zgodnie z aktualnymi wytycznymi, bezpieczny odstęp od drugiego uczestnika (minimum 1.5 metra). Szczegóły prosimy ustalać bezpośrednio z poszczególnymi organizatorami wydarzeń. Organizatorzy wydarzeń oraz Koordynator Dni Karpia nie biorą odpowiedzialności za nieprzestrzeganie aktualnych zasad sanitarnych związanych z Koronawirusem przez uczestników wydarzeń. Aktualne obostrzenia znajdują się na stronie: https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia

 

Koordynator Dni Karpia w Dolinie Baryczy

Stowarzyszenie „PARTNERSTWO dla Doliny Baryczy” jest organizacją pozarządową, posiadającą status pożytku publicznego, działającą aktywnie od 2008 roku na rzecz zrównoważonego rozwoju Doliny Baryczy w oparciu o wykorzystanie walorów przyrodniczo - kulturowych, szczególnie obszaru „Natura 2000”. Z udziałem funduszy UE planujemy, pozyskujemy środki i wspieramy rozwój Doliny Baryczy. W latach 2009- 2017 na rozwój obszaru (w tym wsparcie podmiotów gosp. i społ. oraz rozwój oferty turystycznej, pozyskaliśmy ponad 70 mil zł(PROW, PO RYBY).Stowarzyszenie funkcjonuje jako Lokalna Grupą Działania -zrzesza przedstawicieli sektora publicznego, gospodarczego, społecznego, a także osoby fizyczne. Obszar działania  to południowo zachodnia cześć Polski - szczególnie teren gmin: Cieszków, Krośnice, Milicz, Twardogóra i Żmigród z terenu województwa dolnośląskiego i Przygodzice, Odolanów oraz Sośnie z terenu województwa wielkopolskiego. Obszar zamieszkuje ponad 98 000 osób.

 Więcej informacji na www:nasza.barycz.pl; dnikarpia.barycz.pl; edukacja.barycz.pldbpoleca.barycz.pl; dzialaj.barycz.pl.

W celu uzyskania dodatkowych informacji, prosimy o kontakt: Anna Urbańczyk, Inga Demianiuk – Ozga, tel. 71 38 30 432, partnerstwo@nasza.barycz.pl

Partnerzy w promocji

Partnerzy medialni

Partnerzy w dystrybucji