O Dniach Karpia

Zapraszamy do wizyty w Dolinie Baryczy, miejsca, w którym gospodarka rybacka trwa nieprzerwanie od 700 lat, gdzie człowiek i natura zawarły ze sobą niepisany pakt o harmonijnym współistnieniu. Natura obdarzyła nasz region ogromnym bogactwem przyrodniczym a człowiek korzystając z tego potencjału czerpie inspiracje do aktywnych działań. Tak właśnie powstały Dni KARPIA. Od 2006 roku przypominają mieszkańcom oraz turystom o wyjątkowości Doliny Baryczy, lokalnych produktów,
mieszkających tu ludzi i... ryb!

Imprezy, choć różnorodne i skierowane do różnych odbiorców, łączą wspólne cechy – bliskość przyrody, szeroka dostępność unikatowych potraw rybnych, produktów wyróżnionych Znakiem Jakości „Dolina Baryczy POLECA” oraz obecność i chęć do działania aktywnych mieszkańców, którzy włączają się w ich organizację.
Zapraszamy do odkrywania i smakowania tajemnic Doliny Baryczy!

 

Program tegorocznej edycji, ze względu na bogactwo wydarzeń, został podzielony na trzy bloki tematyczne, oznaczone różnymi kolorami. W informatorze znajdą Państwo informacje o:

- WYDARZENIA PLENEROWE

Dni otwarte, przeglądy zespołów, festiwale filmowe, festyny lokalne, odłowy.
Szeroka oferta wydarzeń w unikatowych miejscach Doliny Baryczy połączona z możliwością aktywnego spędzenia czasu, smakowania karpia i innych produktów lokalnych. Czas umilą Państwu występy lokalnych zespołów i gwiazd dużego formatu. Szczególnie zapraszamy do udziału w zawodach wędkarskich, życząc szczęścia w złowieniu złotego karpia!
Wydarzenia zostały wyróżnione poprzez zielone tło.

- AKTYWNIE W DOLINIE BARYCZY

Szeroka oferta spływów kajakowych, gier terenowych, obserwacji przyrody jest okazją do aktywnego wypoczynku i poznania wyjątkowych walorów turystycznych Doliny Baryczy. Spotkajmy się na szlakach turystycznych!  Wydarzenia zostały wyróżnione poprzez różowe tło.

- RYBA DO SYTA 

Prawdziwe biesiady rybne, które są rzadką okazją do skosztowania różnorodnych rybnych specjałów w towarzystwie innych lokalnych produktów. Wydarzenia przygotowane zostały przez lokalne restauracje i gospodarstwa agroturystyczne. Zachęcamy do udziału w gronie rodziny lub przyjaciół! Przekonają się Państwo, że karpia warto jeść nie tylko od święta.
Uczestnicząc w kolacjach rybnych wybierają Państwo potrawę wieczoru – najsmaczniejsze danie z karpia. Najlepsza w opinii gości potrawa zakwalifikuje się do konkursu kulinarnego „Mistrz Karpia 2016”, będącego zwieńczeniem tegorocznej edycji Dni Karpia. Oceny konkursowych dań dokonają profesjonaliści – szefowie kuchni renomowanych restauracji.
Lokalne produkty i potrawy z ryb znajdą Państwo na imprezach i jarmarkach w Dolinie Baryczy i we Wrocławiu a także na stronie www.dbpoleca.barycz.pl
Kolacje zostały wyróżnione poprzez niebieskie tło.

- OFERTA EDUKACYJNA

Zależy nam, by jak najmłodsi mieszkańcy obszaru i turyści poznali i docenili unikatowy charakter i bogactwo przyrody Doliny Baryczy. Zapraszamy przedszkola i szkoły do skorzystania ze specjalnie przygotowanej oferty edukacyjnej ośrodków edukacji ekologicznej oraz organizacji pozarządowych i podmiotów prywatnych. Więcej na:
www.edukacja.barycz.pl


Każde z wydarzeń zostało oznaczone indywidualnym numerem, który znajdą Państwo również na mapie. Dodatkowo o charakterze wydarzeń informują umieszczone pod tekstem ikonki.