XI edycja Dni Karpia 2016

 

Obchody Dni Karpia to wyjątkowy czas w Dolinie Baryczy. Od pierwszych dni września zaczyna obfitować w moc atrakcji, z których będziecie mogli korzystać aż do końca jesieni. Ponad dwa miesiące wypełnione wydarzeniami o przeróżnych charakterze sprawią, że najbardziej wymagający uczestnik znajdzie tu coś dla siebie!

Zapraszamy do odkrywania Doliny Baryczy Kolorowym Szlakiem Karpia- powstałe z inspiracji najmłodszych mieszkańców, a wykonane przez profesjonalnych artystów KOLOROWE DZIEŁA SZTUKI, wyznaczają szlak po  wyjątkowcyh miejscach turystyczych i edukacyjnych, dumnie promujących regionalne dziedzictwo! 

 

Złów karpia na www.szlakkarpia.barycz.pl

 


XI obchody Dni Karpia wspierają m.in. Stawy Milickie SA

 

Stawy Milickie to największy kompleks stawów rybnych w Europie o powierzchni siedmiu i pół tysiąca hektarów lustra wody, położony w Parku Krajobrazowym „Dolina Baryczy”. 800 lat tradycji hodowli ryb. Rezerwat „Stawy Milickie” - 5324,31 ha,  jest największym w kraju ptasim rajem i  jednym z najcenniejszych obszarów wodno – błotnych na naszym kontynencie.

 

W 2015 roku w Rudzie Sułowskiej powstało Centrum Edukacyjno - Turystyczne NATURUM, które zaprojektowane zostało w taki sposób, aby zaspokoić podstawowe potrzeby turystów przybywających do Doliny Baryczy i jednocześnie zaoferować im ciekawe spędzanie czasu na terenie Stawów Milickich oparte na stworzonej w nowoczesnym duchu edukacji ekologicznej połączonej z zabawą i interakcją.
W skład zespołu CET "Naturum" wchodzą czterogwiazdkowy Hotel Naturum, Gospoda 8 Ryb, Muzeum Tradycji Rybactwa Stawów Milickich i Doliny Baryczy, Fotosafari, a także oferta rekreacji i edukacji nad stawami milickimi.
Centrum Edukacyjno – Turystyczne NATURUM to miejsce łączące funkcje edukacyjne, turystyczne, kulturalne z nowoczesną interaktywną i multimedialną ekspozycją, z muzeum tradycji rybackich, skansenem, pokazową płuczką, zwierzyńcem.