Relacja z wydarzenia

Żmigrodzki Festiwal Karpia i Lasu "Karp w Lesie"

Karp stał się symbolem Doliny Baryczy – unikatowego miejsca na pograniczu woj. dolnośląskiego i wielkopolskiego, gdzie tradycje hodowli tej ryby sięgają ponad 800 lat. We współpracy z podmiotami gospodarczymi, publicznymi i społecznymi co roku, jesienią tworzymy wyjątkową ofertę – trwający niemal trzy miesiące cykl wydarzeń pod nazwą Dni Karpia w Dolinie Baryczy.
Od września do listopada każdego roku można wziąć udział w niezwykłych wydarzeniach. Jednym z tych unikatowych wydarzeń jest Festiwal Karpia i Lasu w Rudzie Żmigrodzkiej, który odbył się w minioną niedzielę 2 października.
Zgromadzonych gości przywitał Jerzy Siuda Wiceburmistrz Gminy Żmigród oraz Zbigniew Nahajowski Nadleśniczy Nadleśnictwa Żmigród.
Następnie odbył się znakomity show kulinarny, wielkie gotowanie z finalistą 7. edycji programu Master Chef Mateuszem Krojenką, który przez kilka godzin przygotowywał zupę rybną. Kilkaset porcji zupy rozeszła się błyskawicznie dla zgromadzonej publiczności.
Scena również tętniła życiem. Wystąpili: Grupa taneczna WM, sekcja wokalna „Kraina Piosenki”, uczestnicy zajęć wokalnych „Emisja głosu”, a na zakończenie odbył się koncert Zespołu Trzy Gitary, który rozgrzał Nas hitami Elektrycznych Gitar i Trzech Koron.
Dziękujemy Nadleśnictwom za wspaniałe warsztaty dla dzieci. W tym roku razem z Nadleśnictwem Żmigród byli Nadleśnictwo Świeradów Z cudownymi składanymi budkami dla ptaków, Nadleśnictwo Międzylesie, Lasy Państwowe, z którym mogliście zrobić domki dla pszczół
do waszych ogrodów oraz wysłuchać informacji o pszczołach, Nadleśnictwo Wołów, Lasy Państwowe i lekcja między innymi o porożach nie rogach, Nadleśnictwo Lwówek Śląski z solidną wiedzą o nasionach i grzybach oraz Nadleśnictwo Milicz i ich grzyby oraz atrakcje
dla najmłodszych!
Odbył się również Pokaz Sokolniczy „Sokolnictwo GOA” z najszybszym podczas polowania ptakiem sokołem wędrowniczym.
Podczas wydarzenia miały miejsce dwa konkursy kulinarny i rowerowy, oczywiście gratulujemy wiedzy uczestników, byliście bezbłędni!
Na Festiwal Karpia i Lasu dojechała wyprawa rowerowa, która pokonała 40 km trasę i rozgoniła wszystkie deszczowe chmury. Dziękujemy Janiak Rowery za serwis rowerowy oraz ogrom wiedzy Nam przekazanej.
Jak co roku mogliśmy skosztować rybę w różnej postaci oraz lokalnych potraw i przetworów z gospodarstw naszego regionu Doliny Baryczy.

Imprezę poprowadziła Nasza niezawodna Ewa Miedźwiecka.


Partnerzy w promocji

Partnerzy medialni

Partnerzy w dystrybucji