Wydarzenia edukacyjne
 • Wydarzenie bezpłatne
 • Uczestnik musi zgłosić chęć uczestnictwa w wydarzeniu
 • Wydarzenie skierowane dla rodziny
 • Na wydarzeniu kupisz produkty Dolina Baryczy Poleca
 • Możliwość spożycia ryby w trakcie imprezy

Spacer edukacyjny "Z krzyżówką nad stawy"

Data 2023-10-21, 2023-10-22

Miejsce Ścieżka przyrodnicza w rodzinnym gospodarstwie rybackim w Rudzie Żmigrodzkiej, Ruda Żmigrodzka, ul. Bielika 4 (początek i koniec ścieżki przy Karczmie Rybnej)

Czas trwania 11:00 - 20:00

Liczba miejsc nieograniczona

Koszt bezpłatny

Zgłoszenie Osoba chętna na spacer "Z krzyżówką nad stawy" wysyła e-maila na: lidia@raftowicz.pl o tytule "Krzyżówka" w terminie od 1 do 14 października 2023. W mailu zwrotnym otrzyma plik pdf z krzyżówką do wydrukowania i wypełniania podczas spaceru. Pytania do krzyżówki przymocowane będą do 10 tablic dydaktycznych znajdujących się na ścieżce, a odpowiedzi na pytania znaleźć będzie można w treści danej tablicy. 20 pierwszych osób, które wyślą maila z poprawnym rozwiązaniem krzyżówki otrzyma w mailu zwrotnym BON upoważniający do odebrania nagrody gwarantowanej w ramach NAGRODOBRANIA. Aby wziąć udział w konkursie należy jednak wysłać hasło do krzyżówki z tego samego maila, z którego wcześniej wysłano zgłoszenie. Na odpowiedzi do krzyżówki czekamy do 22 października, a ze zwycięzcami skontaktujemy się 23 lub 24 października e-mailowo.

Informacja Lidia Jażdżewska, e-mail: lidia@raftowicz.pl, tel. 881 778 707

Dodatkowo płatne atrakcje W weekendy czynna jest nasza Karczma Rybna w Rudzie Żmigrodzkiej, gdzie można skosztować potraw rybnych i nie tylko, w tym naszego karpia milickiego. Obok Karczmy znajduje się mini plac zabaw dla dzieci oraz zagroda danieli.

Spacer edukacyjny "Z krzyżówką nad stawy" to połącznie aktywnego relaksu pośród malowniczych stawów i grobli w rodzinnym gospodarstwie rybackim w Rudzie Żmigrodzkiej z rozrywką w formie samodzielnego wyszukiwania informacji na tablicach dydaktycznych do rozwiązania krzyżówki.

Na spacer „Z krzyżówką nad stawy” należy się wybrać samodzielnie 21 i/lub 22 października 2023. Trasa spaceru przebiegać będzie przyrodniczą ścieżką dydaktyczną (ok. 4 km), na której znajduje się 10 tablic dydaktycznych, do których przymocowane będą w czasie wydarzenia pytania do krzyżówki.

Odpowiedź na dane pytanie do krzyżówki znaleźć będzie można w treści odpowiedniej tablicy. Krzyżówka udostępniona zostanie wcześniej - od 1 do 14 października - w formie pdf do wydruku, ale tylko dla osób, które wyślą do nas zgłoszenie na spacer e-mailem w tym terminie (lidia@raftowicz.pl).

Pierwsza i ostatnia tablica dydaktyczna znajduje się przy Karczmie Rybnej. Ścieżka przyrodnicza dostępna jest dla turystów tylko w weekendy, ale same pytania do krzyżówki (umocowane na tablicach) będą widoczne tylko 21 i 22 października 2023 (sobota i niedziela). 20 osób, które wcześniej zgłosiły mailowo udział w spacerze i jako pierwsze podadzą w mailu zwrotnym poprawne rozwiązanie do krzyżówki, otrzymają e-mailem BONY, które upoważniają do odbioru nagrody gwarantowanej w ramach NAGRODOBRANIA.

Zasady odbierania BONÓW: Pierwsze 20 osób, które zgłoszą e-mailowo chęć udziału w spacerze i prześlą poprawne hasło z rozwiązaniem krzyżówki, otrzyma w mailu zwrotnym BON.

Zasady odbierania nagród: Nagroda gwarantowana. Podczas wydarzeń niebiletowanych pytaj organizatora o bony – na nich znajdziesz instrukcję, jak odebrać nagrodę. Do 7 dni od wydarzenia wejdź na stronę www.sklep.barycz.pl, wpisz Twój indywidualny kod promocyjny z bonu, opisz, jak oceniasz dane wydarzenie, i wybierz nagrodę.

Organizator Gospodarstwo Rybackie "Ruda Żmigrodzka" J. K. Raftowicz oraz Edukacja nad stawami "Ruda Żmigrodzka" L. Jażdżewska

Nadchodzące wydarzenia

 • Kolacje rybne
 • Zawody wędkarskie
 • Wydarzenia plenerowe
 • Wydarzenia edukacyjne
 • Wydarzenia aktywne
 • Wydarzenia towarzyszące

Podobne wydarzenia

16
wrzesień 2023
14.00, 16.00...
Goszcz - dziedziniec główny Pałacu w Goszczu (Sala wystawiennicza, Plac Pałacowy 10)
24
wrzesień 2023
14.00 - 17.00
Krośnicka Kolej Wąskotorowa
Wydarzenia edukacyjne

Gra terenowa Bajkowa Dolina Baryczy

20
październik 2023
8:00 - piątek...
Sośnie
09
wrzesień 2023
11:00 - 13:00
Koruszka 13, 56-300 Milicz
Wydarzenia edukacyjne

Chillout z alpakami

Najbliższe wydarzenia

21
październik 2023
12:00 - 19:00
Karczma Rybna "Ruda Żmigrodzka" J.K. Raftowicz
21
październik 2023
15:00 - 18:00
Kędzie - Stodoła za Winklem
21
październik 2023
9:30 - 12:30
Kompleks stawów Stawno (Grabownica, Staw Słoneczny Górny)
Wydarzenia edukacyjne

Bogactwo ptaków Doliny Baryczy

21
październik 2023
8:00 - piątek...
Sośnie

Partnerzy w promocji

Partnerzy medialni

Partnerzy w dystrybucji