Ośrodek rekreacyjno-wypoczynkowy ,,Biały Daniel" w Sośniach i Pałac Myśliwski w Mojej Woli

Co mogę zobaczyć?

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy do naszego obiektu, który mieści się w pięknej miejscowości jaką jest Moja Wola w Sośniach. Jest to ciche i przestronne miejsce otoczone lasem, co gwarantuje niezwykle spokojny wypoczynek. Naszym Gościom oferujemy:
- 10 wygodnych pokoi dla 40 osób,
- salę konferencyjno-bankietową dla 80 osób,
- salę z kominkiem, w którym można grillować i osobną wędzarnią dla 200 osób,
- budynek z nowoczesnymi sanitariatami (ubikacje i prysznice) przystosowanymi do potrzeb osób niepełnosprawnych,
- kuchnię,
- boisko zewnętrzne,
- wypożyczalnie rowerów,
- parking.
Niepowtarzalna i miła atmosfera oraz profesjonalna obsługa zagwarantują Państwu zadowolenie z pobytu. „Biały Daniel” zaprasza szkoły, przedszkola oraz wszystkich spragnionych relaksu w urokliwym miejscu bardzo blisko przyrody.

Co mogę zrobić?

W ośrodek rekreacyjno-wypoczynkowo „Biały Daniel" można zorganizować konferencję, obozy sportowe oraz różnorodne zawody. Miłośnikom przyrody i produktów z Doliny Baryczy Ośrodek Rekreacyjno-Wypoczynkowy "Biały Daniel" w Sośniach oferuje miłą obsługę i smaczne domowe posiłki. Ośrodek jest ulubionym miejscem wypoczynku mieszkańców Gminy Sośnie i okolicznych powiatów. Przybywa tu młodzież szkolna, amatorzy grzybobrania, wędkarze, myśliwi, miłośnicy wycieczek pieszych i rowerowych.

Co jest wyjątkowego?

Organizowane są tu uroczystości rodzinne, pikniki zakładowe, zjazdy absolwentów oraz cykliczne imprezy plenerowe: Dzień Gminy Sośnie, Dożynki Gminne czy obchody Dnia Strażaka. Tradycją stały się w pierwszych tygodniach września spotkania absolwentów Technikum Leśnego w Mojej Woli, którzy od lat pielęgnują w sercach pamięć o swojej szkole. Wspaniałą imprezą odbywającą się, co rok we wrześniu jest RAJD HAJSTRA - organizowany przez Stowarzyszenie Przyjazne Otoczenie z Cieszyna i Nadleśnictwo Antonin. Uczestnicy pokonują trasy piesze i rowerowe a po wysiłku zasiadają przy pysznej grochówce, pieczonym karpiu czy pachnącym drożdżowcu i kawie. Leśnicy wystawiają stoiska edukacyjne, rozdają sadzonki drzew i krzewów abyśmy uzdrawiali nasze otoczenie.
Hojna matka natura obdarzyła okolice Sośni w niezwykle cenne i interesujące pod względem przyrodniczym oazy flory i fauny. Brak przemysłu, słabe gleby, ubogość regionu spowalniały procesy kulturowe na terenie gminy, ale dały coś bardzo cennego – dużą różnorodność środowisk przyrodniczych.
Do okolicznych atrakcji zaliczyć można również: dwór myśliwski Lipskich, dom rodzinnym błogosławionej siostry Sancji, dąb – pomnik przyrody w Możdżanowie, dom wybudowany w całości z rudy darniowej (tzw. spieka) w Szklarce Śląskiej, barokowy kościół z ołtarzem wykonanym przez ucznia Wita Stwosza w Cieszynie, czy też drewniany wiatrak z przełomu XIX i XX wieku w Kałkowskich.

Co dla dzieci?

Atrakcje dla dzieci i młodzieży:
- piesze wycieczki,
- wędkowanie,
- boisko zewnętrzne,
- wypożyczalnie rowerów.

Gdzie zdobyć pieczątkę?

Recepcja Ośrodka Rekreacyjno-Wypoczynkowego „Biały Daniel” (od poniedziałku do piątku w godz. 08:00-15:00)

Rodzaj obiektu

  • Zabytki
  • Miejsca piknikowe
  • Atrakcje dla dzieci

Lokalizacja

Udogodnienia

  • Blisko woda
  • Miejsce piknikowe
  • Boisko
  • Parking

Zasady udostępniania obiektu

Czynne w dniach/godzinach: Od Poniedziałku do Piątku w godz. 08:00-15:00