O szlaku

Zapraszamy na KOLOROWY SZLAK KARPIA po Dolinie Baryczy. Powstałe z inspiracji najmłodszych mieszkańców, wykonane przez profesjonalnych artystów KOLOROWE DZIEŁA SZTUKI, wyznaczają unikatowy szlak po najważniejszych atrakcjach Doliny Baryczy. 

Kolorowy Szlak Karpia w Dolinie Baryczy jest unikatową ofertą zwiedzania cennego przyrodniczo pogranicza województw dolnośląskiego i wielkopolskiego, które słynie z 800-letniej tradycji hodowli karpia. Wykonane przez profesjonalnych artystów z ASP we Wrocławiu kolorowe karpie wyznaczają szlak po najważniejszych atrakcjach, zabytkach, miejscach aktywności i edukacji regionalnej oraz przyrodniczej. Głównym celem projektu jest oznaczenie i połączenie w jeden szlak najciekawszych atrakcji Doliny Baryczy poprzez ustawienie przy zabytkach, miejscach z ciekawą ofertą rekreacyjną kolorowych, a tym samym przyciągających uwagę przestrzennych figur w kształcie naszego rodzimego karpia. 

Na szlaku znajdziecie aż 30 figur Karpi, a poza nimi miejsca godne zwiedzenia na terenie gmin: Przygodzice, Sośnie, Odolanów, Twardogóra, Krośnice, Cieszków, Milicz oraz Żmigród.

Poprzez  wyróżnienie figurami kolorowych karpi zachęcamy do poznawania  i odwiedzania wyjątkowych zakątków Doliny Baryczy. Odkrywania dziedzictwa kulturalnego, obiektów turystycznych i rekreacyjnych, miejsc edukacji regionalnej i przyrodniczej, a także łowisk i oferty gastronomicznej. 

Podążaj kolorowym szlakiem karpia, rób zdjęcia, kręć filmy i zbieraj pieczątki!