Park linowy w Odolanowie

Co mogę zobaczyć?

W parku przy ulicy 1 Maja, niedaleko remizy ochotniczej straży pożarnej znajduje się park linowy dla dzieci. Drewniane instalacje wykonano tak, aby każdy śmiałek poczuł dreszcz emocji. W obszarze parku znajduje się także plac do gry w ping-ponga, w szachy, w klasy, w kółko i krzyżyk, miejsce do gry w boule oraz zewnętrzna siłownia i plac zabaw dla dzieci. Tuż obok znajduje się przystań kajakowa rozpoczynająca szlak kajakowy rzeką Barycz (więcej na: http://www.kajaki-barycz.pl ). Miłośnicy sportów rowerowych mogą również spróbować swoich sił w pobliskim skateparku.

Co mogę zrobić?

Będąc w parku linowym, przy figurze karpia, można udać się w kierunku pobliskiego, zmodernizowanego Placu Kościuszki oraz Rynku aby zwiedzić znajdujące się tam obiekty o ciekawej strukturze architektonicznej i bogatej historii.

Co jest wyjątkowego?

Wyjątkowym obiektem znajdującym się przy Placu Kościuszki, jest zrewitalizowany w latach 2017 - 2019 Kościół Poewangelicki wpisany do rejestru zabytków. Rewitalizacja kościoła polegała na zmianie sposobu użytkowania z religijnego na obiekt o charakterze kulturalnym oraz rewitalizację terenu zieleni miejskiej otaczającej dawny kościół. Główne pomieszczenie w budynku jest użytkowane jako sala koncertowa, wystawiennicza i konferencyjna. Zbór ewangelicki w Odolanowie zbudowano w latach 1777r. - 1780r. Regularny ośmiobok. Budynek otynkowany, wzniesiony w drewnianej konstrukcji szkieletowej wypełniony cegłą z przybudowaną zakrystią, dwoma wieżami i dwoma kruchtami. Dach kopulasty, łamany, mansardowy zwieńczony latarnią, pokryty łupkiem . Wnętrze kościoła: nawa główna z obwodową emporą na obwodowych ścianach i 8 słupach. Wnętrze dwukondygnacyjne z drewnianymi balkonami. W 1912r. wnętrze otrzymało nową dekorację malarską, której wykonawcami byli malarze berlińscy Belling i Zabel.
Zbór ewangelicki jest najstarszą świątynią w Odolanowie i jest jednym z najstarszych zabytków Ziemi Odolanowskiej. W świątyni znajdują się odtworzone i odrestaurowane epitafia, tablice z nazwiskami poległych polskich ewangelików ziemi odolanowskiej podczas I wojny światowej. Świątynia ze względu na wiek, formę architektoniczną i bogatą historię jest dumą dla mieszkańców Odolanowa. Zabytek stanowi żywe dziedzictwo kulturowe wielu narodów i jego zachowanie ma duże znaczenie dla dziedzictwa Ziemi Odolanowskiej.

Co dla dzieci?

Główną i dominującą atrakcją dla najmłodszych jest park linowy, plac do gry w ping-ponga, w szachy, w klasy, w kółko i krzyżyk, miejsce do gry w boule oraz plac zabaw, a także skatepark oraz ścieżka dydaktyczna "Motyle" w Parku Natury przy ul. Bartosza.

Gdzie zdobyć pieczątkę?

Odolanowski Dom Kultury, ul. Bartosza 7, (tel. 62-733 13 08) w godzinach otwarcia ośrodka (poniedziałek-piątek od 7:00 do 15:00)

Rodzaj obiektu

  • Atrakcje dla dzieci

Lokalizacja

Udogodnienia

  • Parking
  • Plac zabaw
  • Zwierzaki mile widziane

Zasady udostępniania obiektu

Zawsze czynne