Chata Regionalna i gniazdo bociana (on-line) w Przygodzicach

Co mogę zobaczyć?

Jedno z najbardziej rozpoznawalnych w Polsce gniazd bocianów białych - słynne dzięki transmisji internetowej WWW.BOCIANY.PRZYGODZICE.PL

W sąsiedztwie figury karpia, w budynku obecnej Chaty Regionalnej wybudowanym w 1813 r. znajdowały się kiedyś: izba gospodarcza dóbr przygodzickich z celą więzienną, a po II wojnie światowej mieszkania pracowników Gospodarstwa Rolnego.
Obecnie funkcjonuje w nim lokalne muzeum, założone po modernizacji obiektu w 2007 r. Ekspozycja powstała dzięki ofiarności mieszkańców, którzy złożyli do muzeum pamiątki rodzinne po swoich przodkach.
Chata Regionalna czynna jest po uprzednim uzgodnieniu w Punkcie Informacji Turystycznej w GOK Przygodzice ul. Wrocławska 52 - tel.: 62 592 70 11.

Warto odwiedzić również Kościół pw. Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy.

Co mogę zrobić?

Odpocząć w parku nazwanym Skwerem Luitre - na cześć współpracy polsko-francuskiej pomiędzy Gminą Przygodzice a fransuską Gminą Luitre.

Sklep GS w którym można otrzymać pieczątkę, oferuje w sprzedaży m.in. Chleb "Baryczok" ze znakiem Dolina Baryczy Poleca oraz inne lokalne wybory z miejscowej piekarni.

Co jest wyjątkowego?

Gniazdo bocianów białych - słynne dzięki transmisji internetowej: WWW.BOCIANY.PRZYGODZICE.PL

Co dla dzieci?

W pobliżu figury karpia znajduje się boisko "Orlik" oraz Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna z czytelnią.

Gdzie zdobyć pieczątkę?

Sklep GS Przygodzice, ul. Wrocławska 36

Rodzaj obiektu

  • Zabytki

Lokalizacja

mapa

Udogodnienia

  • Zwierzaki mile widziane
  • Miejsce piknikowe
  • Parking

Zasady udostępniania obiektu