Centrum Edukacyjno-Turystyczno-Sportowe w Krośnicach

Co mogę zobaczyć?

Centrum Edukacyjno-Turystyczno-Sportowe powstało przy wsparciu Unii Europejskiej, gdzie obecnie funkcjonuje Ośrodek Edukacji Ekologicznej, Szkolne Schronisko Młodzieżowe, wyłożone powierzchnią tartanową boiska sportowe, hala sportowa.

Park Wodny „Krośnicka Przystań”
Pływalnia z ruchomym dnem, której otwarcie nastąpiło w sierpniu 2015 r. W obiekcie mieszczą się m.in.: dwie pływalnie 15-metrowa i rekreacyjna, która wyposażona jest w zjeżdżalnię rurową, bicze i leżanki wodne oraz wydzielony brodzik dla najmłodszych użytkowników, a także pełnowymiarowa, 25-metrowa, wyposażona w ruchome dno. Do dyspozycji gości oddano również saunarium, salę fitness i siłownię. Na pierwszym piętrze hali basenowej znajdują się miejsca dla widowni przewidziane na ok. 150 osób. Dzięki zaprojektowanemu budynkowi łącznika, basen bezpośrednio połączony jest z halą sportową oraz szkołą.

Szklany świat
Niedaleko od Centrum znajduje się pracownia "Szklany świat", gdzie nadal w tradycyjny sposób wydmuchuje się wszelkiego rodzaju bombki . Na terenie znajduję się również sklep , w którym można zakupić wyroby.

Co mogę zrobić?

Aktywnie spędzić czas
W skład Centrum wchodzi kompleks boisk sportowych do kosza , piłki nożnej, piłki ręcznej oraz siatkówki , a także korty tenisowe i siłownia zewnętrza, pełnowymiarowa hala sportowa. Idealne miejsce dla osób aktywnych, lubiących ruch na świeżym powietrzu.
Wybrać się na wycieczkę po Stawach Krośnickich.
W centrum działa wypożyczalnia rowerów , którymi można wybrać się na przejażdżkę piękną trasą krajobrazową po lasach otaczających kompleks stawów hodowlanych . Teren stawów jest bogaty w wiele gatunków ptactwa , które można obserwować przez lornetki . To istny raj dla ornitologów i pasjonatów dzikiej przyrody.

Co jest wyjątkowego?

CETS prowadzi dla wszystkich grup wiekowych warsztaty plastyczne, muzyczne, taneczne i literackie. Przy współpracy ze szkołami podstawowymi, gimnazjum oraz innymi placówkami Centrum organizuje imprezy sportowe, kulturalno – oświatowe, a także kulturalno-rekreacyjne (m.in.: „Majówki”, „Gminne Święto Plonów”, koncert charytatywny „Rodacy – Rodakom”, Rajd Rowerowy „Śladami Ryszarda Szurkowskiego”).

Co dla dzieci?

W Centrum organizowane są zajęcia dla dzieci. Młodociani mogą rozwijać swoje zdolności plastyczne i artystyczne , korzystając z wszelakiego rodzaju materiałów , a także miło spędzić czas w wesołym towarzystwie. Zajęcia są organizowane przez cały rok.

Gdzie zdobyć pieczątkę?

Park Wodny Krośnicka Przystań (poniedziałek-niedziela od 11:00 do 21:00)
Krośnicka Kolej Wąskotorowa - w dniach kursowania kolejki

Rodzaj obiektu

  • Atrakcje dla dzieci

Lokalizacja

Udogodnienia

  • Parking
  • Boisko

Zasady udostępniania obiektu

Czynne w dniach/godzinach: 8:00- 22:00

Oferty Doliny Baryczy