Ostoja Konika Polskiego pod Miliczem

Co mogę zobaczyć?

Idąc drogą leśną nr 19 dotrzemy do Ostoi konika polskiego. Ostoja konika polskiego to miejsce, gdzie w naturalnych warunkach przebywa stado należącej do najstarszej rasy koni. Te niewysokie koniki w wielu przypadkach nadają się na hipoterapię. To wszystko znajduje się w otoczeniu lasów i stawów karpiowych. Woda otaczająca wpływa kojąco na wszystkich a urok tego miejsca tak blisko Milicza, a jednak w środku przyrody pozostawi niezapomniane wrażenie na odwiedzających.

Co mogę zrobić?

Można tu obejrzeć koniki polskie, ale i cieszyć oko pięknem przyrody. Dookoła znajduje się sporo różnych gatunków ptactwa wodnego, które można zobaczyć lub usłyszeć. Ponadto można usiąść i odpocząć po trudach wędrówki, bądź zsiąść z roweru, gdyż obok biegną ścieżki rowerowe. Dla chętnych można kupić świeżą rybę lub jeśli ktoś bardziej wymagający zjeść na miejscu przygotowaną, nawet w wersji z ponacinanymi ościami, które to w tej formie nie stanowią już takiego zagrożenia dla konsumentów.

Co jest wyjątkowego?

Jest to unikatowy rejon na skalę Europy, na terenie którego przebywa jedno z pięciu unikatowych hodowli konika polskiego. Piękna przyroda zachwyci najbardziej wymagających.

Co dla dzieci?

Teren ten sprzyja spędzaniu czasu z dziećmi. Dzieci nie będą się nudzić - mogą poznać ciekawostki przyrodnicze dzięki umieszczonym w pobliżu tablicom edukacyjnym. Po drodze znajdują się ścieżki leśne, na których szlaku można dowiedzieć się o mieszkańcach lasów, a także jak zbudowane jest choćby mrowisko.

Gdzie zdobyć pieczątkę?

Smażalnia Ostoja (czynne: od wtorku do niedzieli 10:00-20:00)

Rodzaj obiektu

  • Łowiska
  • Miejsca piknikowe

Lokalizacja

Udogodnienia

  • Parking
  • Miejsce piknikowe
  • Zwierzaki mile widziane
  • Blisko woda

Zasady udostępniania obiektu

Czynne w dniach/godzinach: Obiekt jest ogólnodostępny. Dzieci muszą przebywać pod opieką dorosłych.

Oferty Doliny Baryczy