Akwarium przy ścieżce rowerowej trasą kolejki wąskotorowej

Co mogę zobaczyć?

Całoroczne akwarium plenerowe, które znajduje się przy ścieżce rowerowej trasą dawnej kolejki wąskotorowej. Ścieżka ma szerokość 2 m i około 20 km długości. Prowadzi po nasypach dawnej kolejki wąskotorowej od Sułowa przez Milicz aż po Grabownicę. Przy ścieżce zostały wytyczone miejsca postojowe wzorowane na dawnych przystankach kolejki.

Co mogę zrobić?

Możesz podglądnąć ryby w wielkim akwarium z naszych stawów, poćwiczyć na siłowni na świeżym powietrzu, odetchnąć pod wiatą, zobaczyć dawny tabor kolejowy. W pobliskim sklepie Delikatesy Centrum możesz zdobyć pieczątkę i zaopatrzyć się w przekąskę. Na Stacji Lotos umyjesz rower, znajdziesz produkty lokalne i materiały turystyczne, pamiątki z obszaru.

Co jest wyjątkowego?

Odtworzone w akwarium naturalne środowisko stawów hodowlanych. Możesz stanąć i obserwować życie stawów od środka - cicho bez ingerencji w przyrodę zaobserwujesz zachowanie ryb i rośliny jakie je otaczają.
To jedyne takie akwarium w Polsce - twierdzą pracownicy firmy akwarystycznej, która je budowała. W tym miejscu można na żywo oglądać ryby ze Stawów Milickich, tj.: karpie, szczupaki, sumy, jesiotry, liny. Akwarium jest czynne cały rok, niezależnie od pogody.

Co dla dzieci?

Naturalnie zagospodarowany teren sprzyja spędzaniu czasu razem z dziećmi. Dzieci nie będą się nudzić - mogą poskakać między roślinami, zobaczyć ryby w akwarium lub jak wyglądała kiedyś kolejka po której trasie jeżdżą teraz rowerami. Poznać ciekawostki przyrodnicze dzięki umieszczonym w pobliżu tablicom edukacyjnym.

Gdzie zdobyć pieczątkę?

PIECZĄTKA DOSTĘPNA:
Delikatesy Centrum, ul. Trzebnicka w godzinach pracy sklepu
Stacja LOTOS Art-Zbyt, ul. Sycowska 3a, Milicz od Poniedziałku do Niedzieli - 24h
Punkt Informacji Turystycznej w Miliczu - w godzinach pracy punktu

Rodzaj obiektu

  • Miejsca piknikowe
  • Atrakcje dla dzieci

Lokalizacja

Udogodnienia

  • Miejsce piknikowe
  • Plac zabaw
  • Parking

Zasady udostępniania obiektu

Zawsze czynne