Kościół św. Andrzeja Boboli w Miliczu

Co mogę zobaczyć?

Kościół św. Andrzeja Boboli w Miliczu, który jest jedną z ważniejszych dla historii Śląska budowli sakralnych. Jest to budynek w stylu barokowym, o konstrukcji ryglowej, położonej na planie krzyża greckiego. Rozpoczęcie budowy nastąpiło w 1714r. z fundacji hrabiego Maltzana. Budowla została zaprojektowana przez Gottfrieda Hoffmana. Wzorowana była bezpośrednio na Kościele Pokoju w Świdnicy, z tą różnicą, że posiadała wieżę, której w Kościołach Pokoju nie wolno było wznosić. Na wzór kościoła świdnickiego zastosowano tu drewnianą konstrukcję szkieletową wypełnianą cegłą, tzw. mur pruski.

Co mogę zrobić?

Można podziwiać ciekawą architekturę kościoła oraz jego wnętrze, a podczas ceremonii mszalnych usłyszeć romantyczne brzmienie 33 głosowych organów.

Co jest wyjątkowego?

Wieża kościoła początkowo miała około 59 metrów, ale w obawie przed runięciem została w 1789 r. skrócona i jej wysokość obecnie wynosi 49 metrów.

Co dla dzieci?

Dzieci mogą podziwiać wysoką wieżę kościoła , na której znajdują się dzwony. Ich głos wydobywa się o stałych porach: o godz. 6.00 oraz 12.00.

Gdzie zdobyć pieczątkę?

Kawiarnia Familijna w Miliczu przy ul. 1 Maja (od poniedziałku do piątku 6:00-20:00, sobota 7:00-20:00, niedziela 9:00-20:00)

Rodzaj obiektu

  • Zabytki

Lokalizacja

Udogodnienia

  • Parking

Zasady udostępniania obiektu

Czynne w dniach/godzinach: zgodnie z harmonogramem mszy i uroczytsości kościelnych